Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Jopwkuin Рамен Лента Кабел, Отпорни на Топлина ПВЦ ИДЦ 40P Лента Кабел Ширина 5.08 cm Трајни производи за Моторни Жици за Електрична инсталација и Опрема Инструменти(1 Метар

Jopwkuin Рамен Лента Кабел, Отпорни на Топлина ПВЦ ИДЦ 40P Лента Кабел Ширина 5.08 cm Трајни производи за Моторни

DEN 234.96
 

Производот е достапен
Достапност

Изолација материјал : изолирани со топлина-отпорни ПВЦ, се безбедни за употреба.Согорување на тест : Тоа може да помине УЛ "ФОЛКСВАГЕН" -1 и АДС FT1, вертикална пламен тест.Со киселина и алкално отпор, масло отпорност, отпорност на влага, отпор, лесно да лупам и намалување.Диригент е конзервирани со 7*0.127 конзервирани бакар, која има добар ефект.Генерално се користи во врска со внатрешните инсталации на електронски, електрични и опрема, инструменти, големи трансформатор и светилки, и моторни жици. 1. Диригент е конзервирани со 7*0.127 конзервирани бакар, која има добар ефект.2. Изолација материјал : изолирани со топлина-отпорни ПВЦ, се безбедни за употреба.3. Со киселина и алкално отпор, масло отпорност, отпорност на влага, отпор, лесно да лупам и намалување.4. Согорување на тест : Тоа може да помине УЛ "ФОЛКСВАГЕН" -1 и АДС FT1, вертикална пламен тест.5. Изолација : Изолација дебелина поголема од 0.41, плус или минус 0.1 надворешниот дијаметар грешка.6. Боја на кабел со дијаметар е 7x0.127mm, 28 AWG, а теренот е 1.27 mm.Може да притиснете 2.54 мм ВО странска валута. (Забелешка : На кабел со дијаметар се однесува на обоени линија, надвор е пластика, и постојат 7 конзервирани бакарни жици со дијаметар од 0.127 мм.)7. Генерално се користи во врска со внатрешните инсталации на електронски, електрични и опрема, инструменти, големи трансформатор и светилки, и моторни жици.

Кон својствата

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Ribbon Cable
Cable length:
1/2/3/4/5 meters (optional)
Cable width:
Approx. 5.08cm / 2in
Spacing:
Approx. 1.27mm
Rated temperature:
80°C 
Rated voltage:
300V
Package List:
1 * Ribbon Cable :
1. Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Производи во категоријата