Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Дамаск челик нож сопствен рачно изработени - 11 Инчи Убава Дамаск Челик БОУВИ нож

Дамаск челик нож сопствен рачно изработени - 11 Инчи Убава Дамаск Челик БОУВИ нож

DEN 1919.76
 

Производот е достапен
Достапност

Дамаск Челик нож сопствен рачно изработени - 11 Инчи Убава Нерѓосувачки Челик Боуви нож.Сите Наши Предмети Се 100% рачно изработени И 100% Оригинални Дамаск Челик - Ако имате било кој тип на прашање во врска со нашата објектот, ве молиме контактирајте со нас.Неверојатна Уметност на Ножеви.Балансирана Ножеви.Што Се Прави на Сите Тип на ножеви Како целосна танг, опстанок, кампување, лов, фиксна нож, остар раб, собирање, тактички, риболов, алатки, оружје, на отворено, професионални, меч, dagger, готвач, кујна, секира, палка, Хеликоптер, бар, боуви, виткање, џеб, skinner, секира, празно, жилет, vg10, Kukri, Tanto, итн, итн,.СУПЕР СИЛА СЕЧИЛОТО ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Нашата единствена криви Квалитетот на Материјалот што се користел 1095/15 N20 ЛЕГУРА ЧЕЛИЦИ.Цврстина на сечилото на овој нож е HRC 58-60.Дамаск сечилото има супер сила јадро и е sheathed во (352 вистински Слоеви) на Дамаск челик за да додадете дополнителна сила и заштита на вашиот нож.Сечилото е криви нуди Рок и Намалување на движење.СОСЕМА НОВ 11 ИНЧИ СОПСТВЕН РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ ДАМАСК ЧЕЛИК BOIEW НОЖ.ДРШКАТА Е НАПРАВЕН ОД WONGI ДРВО, МЕСИНГ СТРАЖА И POMMEL .НАД СИТЕ ДОЛЖИНА 11 ИНЧИ СЕ СПРАВИ СО ДОЛЖИНА Е 05.00 ИНЧИ, ДОЛЖИНА НА НОЖОТ 06.00 ИНЧИ.СЕЧИЛОТО ДЕБЕЛИНА од 5 мм .ДАМАСК ЧЕЛИК СЕЧИЛОТО НАПРАВЕНИ од СТРАНА на ФАЛСИФИКУВАЊЕ 1095 / 15 N20 ЧЕЛИЦИ (352 Слоеви) фалсификувани со чекан за убава и оган бура шема.Дамаск Челик има висок квалитет на содржината да даде одличен работ и остри сечење способност .Цврстина на Сечилото е HRC 56-58 .тоа поседува најсовремена по тешки употреба ..РАКА STITCHED КОЖА ОБВИВКА НА ЗЕЛЕНЧУК ПРЖЕН КОЖА ...се Купи Со Доверба.

Кон својствата

Производи во категоријата