Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
603 Задржување Соединение, 250 mL Шише

603 Задржување Соединение, 250 mL Шише

DEN 3237.60
 

Производот е достапен
Достапност

Висока јачина на задржување соединение.Пакет Димензии : 8.0 H x 1.0 L x 4.0 W (инчи).Пакет Тежина : 0.668 фунти.Земја на Потекло : сад.Loctite 603 е висока јачина на задржување соединение.Наменета за поврзување на цилиндрични монтирање делови, особено за sintered лежишта и, исто така, каде што постојано се чисти површини не може да се увери.Производот се лечи кога е затворен во отсуство на воздух помеѓу затвори-фитинг метални површини и го спречува расклатување и истекување поради шок и вибрации.Таа има висока масло толеранција.

Кон својствата

Производи во категоријата