Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Telemecanique XCKJ OsiSense XC Стандард Граница Вклучите, SPDT Контакти, Не-Приклучете, Ротари Главата, Delrin Ролери

Telemecanique XCKJ OsiSense XC Стандард Граница Вклучите, SPDT Контакти, Не-Приклучете, Ротари Главата, Delrin

DEN 3049.68
 

Производот е достапен
Достапност

Индустриски граница вклучите за правење и кршење на електрична конекција.Позитивни отворање за побезбедно машини.SPDT контакти, не-приклучок во.Модуларен дизајн за полесно одржување.УЛ наведени, АДС и CCC уверение, ги исполнува IEC и EN стандардите.Оваа Telemecanique XCKJ10511 Osi Sense XC Стандард граница вклучите е индустриски switch за правење и кршење на електрична конекција во тешки апликации.Тоа е SPDT, не-приклучете, позитивно-пауза контакти.Оваа граница вклучите има модуларен дизајн за полесно одржување, со ротационен главата.Тоа има Delrin ролери.Switch има оперативни температури се движат од -25 до +70 степени Ц и ги исполнува Ingress Protection (IP) 66 стандард за заштита од прашина и прскање течности.Оваа граница вклучите е Застрахователи Лаборатории (UL) се наведени, Канадски Стандарди Асоцијација (АДС) уверение, Кина Задолжително Сертификат (CCC) означен, ги исполнува Меѓународните Електромеханички Комисија (IEC) и Европската (EN) стандарди, и се согласува да Рестрикција на Опасни Супстанции (Ro HS) директива.Основана над 90 години, Telemecanique Сензори е независна бренд на Schneider Electric, специјализирана во областа на сензори и сензор поврзани со технологијата.Telemecanique Сензори е глобален играч, присутни во повеќе од 20 земји, со производи дистрибуирани низ целиот свет преку широка мрежа на партнери.Се фокусираше на 3 основни вредности – Едноставност, Близината и Експертиза – ние сме експерти во фабрика за автоматизација на сензори, како и специјалисти во бара апликации, со што нашите клиенти живот", едноставно лесно! ".

Кон својствата

Производи во категоријата