Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Tru-Ray® тешка категорија Изградба Хартија Подлога, 10 Избрани Бои, 9 x 12, 40 Листови

Tru-Ray® тешка категорија Изградба Хартија Подлога, 10 Избрани Бои, 9 x 12, 40 Листови

DEN 223.68
 

Производот е достапен
Достапност

Во тешка категорија 100% ддв-обоена сулфит хартија е совршен за секоја уметност и занаети проект.Тешка доволно да се преземат напад, виткање и виткање без пукање и нагон за чешање на окото.Супериорен исчезнат-отпор за посветла, повеќе-трајни проекти.Киселина слободни и рециклираат.Вклучува 40 листови на 9" x 12" хартија; избрани бои.Уметност Наставник Сакаат Tru-Ray.Во тешка категорија 100% ддв-обоена сулфит хартија е совршен за секоја уметност и занаети проект.Тешка доволно да се преземат напад, виткање и виткање без пукање и нагон за чешање на окото.Супериорен исчезнат отпор за посветла, повеќе-трајни проекти.Киселина-слободни.Во тешка категорија groundwood изградба на хартија.Малку текстура листови кои намалувања и огради рамномерно, без пукање.Одлична вредност за сите уметност и занает проекти.Светла и во согласност бои.Голема Вредност!.Лесни изградба на хартија..совршен за малку раце.Виножито од бои за буквално секој проект.Совршен за сечење, pasting, doodling, и цртање.Нека нивните имагинации се кандидира диви.Удобен поместена опции понудени како дел од нашата премиум линија на Tru-Ray Сулфит Изградба на Хартија!Совршен избор за сите уметнички проекти.Светли бои се спротивстави бледнее и имаат мазна завршница.Бои вклучуваат : Бела, Портокалова, Празнична Зелена, Небото Сино, Виолетова, Сина, Златна, Топло Кафена, Црна и Празник Црвено.Киселина слободни за помалку исчезнат.Рециклираат.

Кон својствата

Производи во категоријата