Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
6V LED Напојување Низок Напон ЛЕР Трансформатор Класа 2 Напојување Водоотпорен IP44 за Сезонски LED Драјвер НИ Plug LED Адаптер За String Светлина, Проектор Светлина, Тревник Св

6V LED Напојување Низок Напон ЛЕР Трансформатор Класа 2 Напојување Водоотпорен IP44 за Сезонски LED Драјвер

DEN 310.80
 

Производот е достапен
Достапност

①Steady На Владата : во Овој 6 V трансформатор само со стабилна на владата, тоа може да се користи за внатрешна и надворешна. ②Our напојување е дизајниран за низок напон уред, како што се Божиќ Стебла, String Светлина, Проектор Светлина, Тревник Светилка, Биро Осветлување, Чекор Осветлување, итн. ③Input Напон : AC100 V-120 V, 50-60 Hz 0.25 A. ④Output Напон : DC6 V, 1000m A, Отценети W 6 W. ⑤Output Напон Точност До 100% , Напонот Пропис До 100% .Функционална LED Адаптер Нашите адаптер (трансформатор) се дизајнирани за Низок Напон Уред, како што String Светлина, Проектор Светлина, Тревник Светилка.Нашите адаптер придржува кон НАС и СА стандарди UL8750 : 2015 Ed.2+R : 23 Nov2016, АДС C22.2#250.13 : 2014 Водоотпорен IP44 : УЛ наведени за надворешна и внатрешна употреба.Спецификации : Номинална W : 6 W Водоотпорен : IP44 Излезен Напон : DC6 V, 1 A Влезен Напон : AC100 V-240 V, 50-60 Hz 0.25 Сертификација : ГШ, VDE, ETL, CE Објект Големина на : 9*3.5*2.5 cm/3.5*1.4*1in Пакет : 1* НАС LED Адаптер Тежина : 50g/0.13 lb/1.76 оз.

Кон својствата

Производи во категоријата