Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Gebildet 2 Парчиња Педалата Прекинувач,Еден Подножјето на Возилото се Префрлите 12V/24V/110V/250VAC 10A SPDT NO NC Нога Управува Возилото Контролер за Индустриски CNC со Анти-Пропадна

Gebildet 2 Парчиња Педалата Прекинувач,Еден Подножјето на Возилото се Префрлите 12V/24V/110V/250VAC 10A SPDT

DEN 287.76
 

Производот е достапен
Достапност

Подножјето на возилото прекинувач, hands-free операција за контролирање на разни електрични алатки, погодни за машина за дупчење, светилки, табела мелење машини и тркалаат пили итн.Еден видови вклучување на возилото, притиснете го надолу за да дојде на власт, и подигнете ја ногата за да го исклучите.На долната страна на не се лизга гумени подлога област е голем, тоа не е лесно да се менува и не странично навалување ако работата на вклучете го намалува нога замор.Добра изработка, краткорочни snap дизајн може да ви помогне да заштедите многу енергија.Материјал : Пластични, Напон : 12 V/24 V/110 V/250 VAC 10 A; Живеат циклус : 100,000 префрлување циклуси, должина на кабел : 2m (3 x 0.75mm2).Пакет Содржи : 2 парчиња на Подножјето на Возилото се Префрлите Боја : Сива Акција Тип : Еден Контакт тип : SPDT (NO NC) Материјал : Пластични Напон : AC 12 V/24 V/110 V/250 VAC 10 A Големина : 8.2 x 7.2 x 3.3 cm / 3.2" x 2.8" x 1.3" (L*W*T) Кабел Должина : 2m Со анти-пропадна гумена површина Hands-free дрво машина за контрола, значи ги двете раце за вашата работа за безбедност и контрола Не треба да се ослободи раката за да ловат за вашиот исклучување.

Кон својствата

Производи во категоријата