Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Toshiba MQ02ABD100H disque dur

Toshiba MQ02ABD100H disque dur

DEN 2158.80
 

Производот е достапен
Достапност

1 TB, SATA 3.0, 6 Gbit/s, 8 GB NAND Flash, 64 MB Бафер, 5400rpm, 5.56 ms.Toshiba MQ02 ABD100 H.Интерфејс du disque dur : Série АТА III, Capacité disque dur : 1000 Оди, Disque dur, taille : 6,35 cm (2.5').Consommation électrique : 3,3 W, Consommation électrique (неактивен) : 0,75 W. Largeur : 6,985 cm, Hauteur : 9,5 mm (0.374'), Profondeur : 10 cm Toshiba е MQ02 ABD100 H (1 TB) и MQ02 ABF050 H (500 GB) 2,5-инчен цврст-држава хибрид дискови (SSHD) овозможи брзо SSD-како перформанси во комбинација со висок капацитет на HDD.Toshiba е SSHD самостојно учење алгоритам за да ги идентификуваат и да ги стават често се пристапи податоци да се чуваат во NAND флеш меморија што го прави брзо достапни на домаќинот.Исто така, податоци кои се користат поретко се протерани од NAND флеш меморија.Погоден за високи перформанси игри, лаптоп, и мејнстрим Компјутери.

Кон својствата

Производи во категоријата