Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Плоштад D 9007CR53E Тешки NEMA Граница Вклучите за Опасни Локации, 1 НЕМА + 1 НК Контакти, Врвот Притисни Клипот Глава

Плоштад D 9007CR53E Тешки NEMA Граница Вклучите за Опасни Локации, 1 НЕМА + 1 НК Контакти, Врвот Притисни Клипот

DEN 2308.80
 

Производот е достапен
Достапност

Тешки индустриски граница вклучите со NEMA куќиште за опасни локации. 1 НЕМА + 1 НК контакти.Топ притисни клипот главата тип.Овој Плоштад D 9007 CR53 E тешки индустриски граница вклучите со NEMA куќиште за опасни локации има еден нормално отворен (НЕМА) и една нормално затворени (NC) контакт и врвот притисни клипот главата тип.Оваа граница вклучите е Застрахователи Лаборатории (UL) се наведени, Канадски Стандарди Асоцијација (АДС) уверение, и Европската Сообразност (CE) означени.Плоштад D ограничување прекинувачи се произведени од страна на Schneider Electric.Плоштад D бренд притисок, плови, и ограничување прекинувачи биле синоним за безбедност, квалитет и сигурен перформанси за повеќе од 100 години.Прв започна со Детроит Осигурач и Производство во 1902 година, на Плоштадот D брендот и неговите производи продолжи да заработи клиент доверба денес.

Кон својствата

Производи во категоријата