Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
1.2 ТБ 10K САС 12Gb/s 2.5 HDD за Dell PowerEdge Сервери | Enterprise Хард Диск во 14G 15G Фах | Компатибилен во R750 R650 400-ATJL F5HFM R6415 R640 R440 R450 R740

1.2 ТБ 10K САС 12Gb/s 2.5 HDD за Dell PowerEdge Сервери | Enterprise Хард Диск во 14G 15G Фах | Компатибилен

DEN 2039.76
 

Производот е достапен
Достапност

1.2 ТБ САС хард дискот компатибилен со Dell сервери со 2.5 во SFF способен шасија.Опремен со Dell Генерал. 14 (14 G) hot-swap HDD caddy послужавник, напред компатибилен во 15 генералот.Power Edge сервери.Подготвени за 24/7 достапност на високи податоци за обем на работа средини.Претпријатието-степен на сигурност и перформанси за мисијата критични податоци центри.Поддржани од страна на 2-годишна гаранција, бродови во безбедна амбалажа. 2.5 инчен ширина SFF за простор-ограничени средини.Опремен со 14 генерација Послужавник, DXD9 H.The hot-plug фах работи во 14 G Dell системи кои имаат 2.5" шасија.На САС интерфејс карактеристики на full duplex технологија и голема длабочина за команда редици.Многу сервери користат САС backplanes и е идеален за постоечките системи при водењето трошоците надолу.На САС интерфејс овозможува поголема приспособливост на центарот за податоци и носи повисок пропусен опсег во споредба со постари повторувања на влакна канал и SATA.Повисоки ВРТЕЖИ во минута вретено брзини овозможи повисок диск пишување и читање брзини. 10 K и 15 K RPM HDDs се дизајнирани за критични апликации и средини каде пристап пати се релевантни.Низа на високи ВРТЕЖИ во минута дискови им овозможува на сатурација на пренос на брзини неспоредлив да се типични 5.4 К и 7,2 К вретено ВРТЕЖИ во минута брзина.Намалување на нивото на потрошувачка на енергија кога скалирање од вашиот складирање додека обезбедување на сигурен складирање на податоци за долгорочна употреба.Поддржани од страна на високо значи време помеѓу неуспех и ниска годишна стапка на неуспех, Вода Пантер обезбедува скалабилни решенија за бизнис складирање на податоци.

Кон својствата

Производи во категоријата