Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
XUXUWA Менувач DC Мотор, 24V 60W Висока Torsion Прилагодливи го Оценувате Метал Опрема Постојан Магнет DC Насочена Моторни Компатибилен со Лифт Машини Заварување машинската И

XUXUWA Менувач DC Мотор, 24V 60W Висока Torsion Прилагодливи го Оценувате Метал Опрема Постојан Магнет DC Насочена

DEN 1209.60
 

Производот е достапен
Достапност

Производот се состои од два дела : DC мотор и опрема редуктор.Отценети напон на моторот е 24 V, на номинална моќност е 60 W, на torsion е 1.3 кг.Cm, номинална стапка е 2100 ВРТЕЖИ во минута.Моторот излез окно е спирален опрема со голем контакт област, добра флексибилност и подобра стабилност.Површината на боја слој е матирано, не е лесно да се нула и да се сликам надвор, тој е заштитен.Излез вратило на менувачот е вратило со клучните слот.Добредојдовте на покровители, ве молиме да бидат сигурни да се избере производи.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Добредојдовте на покровители, ве молиме да бидат сигурни да се избере производи.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Карактеристики : 1. Производот се состои од два дела : DC мотор и опрема редуктор.Отценети напон на моторот е 24 V, на номинална моќност е 60 W, на torsion е 1.3 кг.Cm, номинална стапка е 2100 ВРТЕЖИ во минута, на менувачот има различни намалување на ликвидност, и на соодветниот модел може да бидат избрани според бараните излез стапка.2. Моторот излез окно е спирален опрема со голем контакт област, добра флексибилност и подобра стабилност.3. Излез вратило на менувачот е вратило со клучните слот.4. Метал опрема, добра цврстина и големи torsion5. Површината на боја слој е матирано, не е лесно да се нула и да се сликам надвор, тоа е protective Specification : Состојба : 100% Напон : 24 VPower : 60 WNo-Оптоварување Стапка на Моторот Без Менувачот : 2100 RPMNo-Оптоварување Тековната на Моторни Без Менувачот : 0.9 AMotor Оптоварување го Оценувате Без Менувачот : 1800 RPMMotor Оптоварување Тековната Без Менувачот : 3.0 AMotor Torsion Без Менувачот : 1.3 кг.Cm Insulation Класа : Класа BMotor Големина : Прибл. 19.3 * 8 * 8cm / 7.6 * 3.1 * 3.1 in Shaft Димензии : Дијаметар : Прибл. 10мм / 0.4 in Length : Прибл. 29mm / 1.1 in Optional Стил : Намалување на Односот на 3, 700 RPM, Намалување на Соодносот 5, 420 RPM, Намалување на Соодносот 7.5, 280 RPM, Намалување на Односот на 10, 210 RPM, Намалување на Соодносот 12.5, 170 RPM, Намалување на Соодносот 15, 140 RPM, Намалување на Односот на 18, 120 RPM, Намалување Сооднос 20, 100 RPM, Намалување на Односот на 25, 85 RPM, Намалување на Соодносот 30, 70 RPM, Намалување на Соодносот 36, 60 RPM, Намалување Сооднос 50, 40 RPM, Намалување Сооднос 60, 35 RPM, Намалување на Односот на 75, 30 RPM, Намалување на Односот на 100, 20 RPM, Намалување Коефициент 150, 15 RPM, Намалување на Соодносот 180, 12 RPM, Намалување на Односот на 200, 10 RPMPackage Листа : 1 * Постојан Магнет DC Опрема Мотор.

Кон својствата

Condition:
100%
Voltage:
24V
Power:
60W
No-Load Rate of the Motor Without Gearbox:
2100 RPM
No-Load Current of Motor Without Gearbox:
0.9A
Motor Load Rate Without Gearbox:
1800 RPM
Motor Load Current Without Gearbox:
3.0A
Motor Torsion Without Gearbox:
1.3 kg.Cm
Insulation Class:
Class B
Motor Size:
Approx. 19.3 * 8 * 8cm / 7.6 * 3.1 * 3.1in
Shaft Size:
Diameter
Length:
Approx. 29mm / 1.1in
Optional Style:
Reduction Ratio 3, 700RPM, Reduction Ratio 5, 420RPM, Reduction Ratio 7.5, 280RPM, Reduction Ratio 10, 210RPM, Reduction Ratio 12.5, 170RPM, Reduction Ratio 15, 140RPM, Reduction Ratio 18, 120RPM, Reduction Ratio 20, 100RPM, Reduction Ratio 25, 85RPM, Reduction Ratio 30, 70RPM, Reduction Ratio 36, 60RPM, Reduction Ratio 50, 40RPM, Reduction Ratio 60, 35RPM, Reduction Ratio 75, 30RPM, Reduction Ratio 100, 20RPM, Reduction Ratio 150, 15RPM, Reduction Ratio 180, 12RPM, Reduction Ratio 200, 10RPM
Package List:
1 * Permanent Magnet DC Gear Motor :

Производи во категоријата