Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Motsenbocker е Lift Off 40703-6PK 32-Унца Лента, Етикета, и Лепило Смена Безбедно ги Отстранува Налепници, Лепак, Decals, Леплива Остатоци и Повеќе од Возила, Мебел, Плочки, Дрво, и мног?

Motsenbocker е Lift Off 40703-6PK 32-Унца Лента, Етикета, и Лепило Смена Безбедно ги Отстранува Налепници, Лепак,

DEN 1774.32
 

Производот е достапен
Достапност

ЛЕПИЛО ОТСТРАНУВАЊЕ прават ЛЕСНО : Lift Off Caulk Смена користи патентирана, на база на вода формула која ќе ги отстрани селотејп, сликар е лента, восок, лепак, налепници, етикети, и повеќе.HOME И DIY : Совршен за секојдневна домашна употреба и за DIY проекти.Користење на различни површини, како што се тепих, ткаенина, дрво, пластика, винил, метал, тула, бетон, и вашите ѕидови.ЛЕСНО РАСЧИСТУВАЊЕ : Lift Off Лепило Смена работи својот пат под леплива лепило и лифтови далеку од површината за да се пробие на обврзници дозволувајќи им на лента, етикети, и остатоци за да се отстранат и да се отстрануваат лесно.ПОБЕЗБЕДНА АЛТЕРНАТИВА ЗА ГРУБИ ХЕМИКАЛИИ : со Користење на Лифт Исклучи Лепливи Смена е побезбедно отколку користењето на груби хемикалии како Метиленско Хлорид и NMP.НАПРАВЕНИ ВО САД : Не само што се Lift Off производи се направени во САД, тие се побезбедни, еко-пријателски, и едноставно да работат подобро.Вклучува шест 32-унца шишиња.Motsenbocker е Lift Off 40703-6 PK Лента, Етикета, и Лепило Смена 32-Унца Шише - Случајот на 6 е конструиран за да се скрши Молекуларна Обврзници.Тој нуди брз и лесен начин да се отстрани е сликар лента, селотејп, монтажа лента, времето соголување лента, спреј лепила, налепници, етикети, гуми за џвакање, леплива остатоци, восок, и лепак од тврди површини.На Енвиро Наука формула карактеристики на база на вода, ниска VOC и е biodegradable, што го прави побезбеден за двете корисникот и животната средина.

Кон својствата

Производи во категоријата