Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Хром Мотоцикл Пак Сигнали/Водење Светла Комбо Пар 3 Жица одговара на Aprilia, BMW, BSA, Buell, Ducati, Харли, Хонда, Kawasaki, KTM, Suzuki, Јамаха

Хром Мотоцикл Пак Сигнали/Водење Светла Комбо Пар 3 Жица одговара на Aprilia, BMW, BSA, Buell, Ducati, Харли,

DEN 359.76
 

Производот е достапен
Достапност

Хром позлатен, круг, мотоцикл 3 жица пак сигнали.Може да се користи/монтира на предниот и задниот дел.Се продаваат како еден пар (две парчиња).Пак сигнали имаат 3 жици и двојна сијалица со вжарено, што им овозможува да работат како насочен светла и водење светла истовремено.Сигнали даде исклучи светла боја на килибар кога е активирано.Пак сигнали се 100% времето-доказ и имаат гума поставена studs со метална навој монтажа на вратило.Тие се направени за да се спротивстави и да се справи со сите видови на времето во било клима.Димензии : вкупна должина (без окно) : 6" (152mm), Дијаметар на леќа : 2.75" (70mm), Дијаметар на окно : 5/16ths" (8мм), Должина на вратило : 1/2" (13mm). 100% Пари Гаранција За Враќање На!.Во потрага да ја замените вашата претвори сигнали?Тогаш не гледам понатаму.Овие сигнали се совршена замена за вашите стари или скршени мотоцикл или атв пак сигнали.Тие се користат 3 жици и функција двојна сијалица со вжарено што им овозможува да останат за секогаш како работи светла, а исто така трепка како directionals кога ќе ја активирате вашата претвори сигнал switch.Тие се хром позлатен, круг, и даде исклучи многу светлина кога е активирано, па можете да бидете сигурни дека другите возачи на патот, лесно ќе бидете во можност да се видиме.Овие пак сигналите квалитет направени и изградени да трае долго време.Тие поседуваат метал навој монтажа вратило, тешки гумена монтажа studs, и се 100% времето доказ.Секоја своја сигнал има две отстранлив леќи-надворешен јасно леќа и внатрешен жолто обоени леќа.И леќите се произведени дебели, со цел да се спречи напукнување или рушењето на објективот.Инсталирањето на овие претвори сигнали е многу лесно, како тие секој доаѓаат со три екстра долг боја кодирани жици, подготвени да се поврзете.Можете да го користите/планината овие на предната и или задниот дел на вашиот мотор.Тие се ниски цени, но тие во никој случај не значи евтини квалитет и да докажат дека, ние нудиме 100% Пари Гаранција за враќање на, бидејќи знаеме дека ќе биде многу задоволен со нив.Се продаваат како еден пар (две парчиња) *Забелешка : Иако овие пак сигнали се направени за да ги собере моделите наведени во насловот, исклучоци може да варираат.Ако не е сигурен на fitment, ве молиме убаво провери дека монтажа вратило на нашиот пак сигнали е доволно долго за да се качи на вашиот велосипед пред купување.Должината на монтажа окно е 1/2 инчи (13mm).Ако не сте сигурни за fitment на објектот, ве молиме двојно проверете дел димензии за компатибилност со вашиот велосипед или контактирајте со нас пред купување.

Кон својствата

Производи во категоријата