Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Kingrol 600 Парчиња Матични Жица Флорални Жица, Цвет Аранжман Букети Завиткување Жица, 14 Инчен 26 Мерач Врзуваат Жица за DIY Занаети

Kingrol 600 Парчиња Матични Жица Флорални Жица, Цвет Аранжман Букети Завиткување Жица, 14 Инчен 26 Мерач Врзуваат

DEN 335.76
 

Производот е достапен
Достапност

Направени на квалитетот метална жица со хартија завиткани, слична на вистински растенијата произлегува, супер флексибилни и цврсти, може да биде свиткана во било која форма сакате и без кршење.Заштеда на време изработка на цветни аранжмани, како секој матични жица е пре-сече.Едноставно заврши околу секој цвет произлегува и се покрива жица со флорални лента.Жица може да биде лесно да се залепени со PVA лепило да лисја и ливчиња.Безбедно поддржува матични и цвет раководител, помага да го направите вашиот флорални работа стабилна и безбедна.Совршен за создавање centerpieces, венци, флорални уредување, занает проекти, и украсување.Сет од 600 парчиња 26 мерач темно зелена цвеќиња жици, 14" во должина, совршен за домови, изработка или декорирање продавници, и многу повеќе.Kingrol 600 Парчиња Матични Жица Флорални Жица, Цвет Аранжман Букети Завиткување Жица, 14 Инчен 26 Мерач Врзуваат Жица за DIY Занаети Материјал : Метал Боја : Темно Зелена Големина : 26 ga.Должина : 14" Set вклучува : 600 флорални матични жици Лесно да се наведнуваат и лесно да се сече со жица машина Матични Жица може да се користи со свежи, сушени или свила флорални материјали за да се создаде убава аранжмани за вашиот дом.Не само за флорални употреба, обидете се со користење на занает и дома декор проекти.Совршен додаток за цвеќарницата и за други crafters, мора да ги имате за флорални уредување.Оваа жица е толку разновиден дека може да ја користите и за проекти од целиот дом или канцеларија.Користи за Флорални Жица Лак одлуки, бележник embellishments, држете пена во место, splice произлегува, приложете цвет делови да произлегува, безбедна букети и nosegays, зајакнување на произлегува од тешки-на чело цвеќиња, безбедна зеленило да венец или централен, приложете флорални embellishments како што birdhouses или пеперутки, изработка и украсување на непцата ставете цвеќе, свадба букети, генерален corsage и buttonhole работа, венци и Божиќ декор, и повеќе.

Кон својствата

Производи во категоријата