Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
150 KVA Моќ Дистрибутивниот Систем - 480V да 208Y/120V 3PH - Camock Текст - (2) 400A Camlock Излези

150 KVA Моќ Дистрибутивниот Систем - 480V да 208Y/120V 3PH - Camock Текст - (2) 400A Camlock Излези

DEN 1476.00
 

Производот е достапен
Достапност

MPD-480.3 P-4 XCL-300 K-800 M-10 XCL.Направен во Тексас На Ларсон Електроника MPD-480.3 P-4 XCL-300 K-800 M-10 XCL енергија дистрибуција трафостаница претвора 480 V AC три фаза на електрична струја да 208 Y/120 V AC.Овој модул обезбедува оператори способност за безбедно допрете во 480 V AC и дистрибуција на 208 Y/120 V AC енергија од различни извори, вклучувајќи генератори и директна мрежа моќ. *Ве МОЛИМЕ ЗАБЕЛЕШКА : БИЛО БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ НУДИ НЕ се ОДНЕСУВААТ НА ЕНЕРГИЈА ДИСТРИБУЦИЈА ПАНЕЛИ ТРАНСФОРМАТОРИ ИЛИ ТРАФОСТАНИЦИ* Преносни Енергија Дистрибуција Цел и Use The MPD-480.3 P-4 XCL-300 K-800 M-10 XCL преносни моќ дистрибутивниот систем дава оператори способност на власт на нивните 208 Y/120 V опрема од еден систем.На примарна страна на операторите се поврзете 480 volt линија-во власта преку четири 690-amp кам-заклучување конектори.На секундарната страна на операторите се поврзете со 208 Y/120 V линија испис преку две групи од пет 400-amp кам-заклучување конектори за 208 Y/120 V опрема.Работа : На кафена и портокалова жолта и зелена 690-amp кам-брави донесе 480 V три фаза моќ на NEMA 3Р 600-amp 480 V три фаза основно disconnect кој содржи три 450-amp време на одложување осигурувачи заштитата на 150 KVA трансформатор.На NEMA 3Р 150 KVA трансформатор претвора 480 V три фаза моќ да 208 Y/120 V три фаза и се преминува на тековната средните панел.Секундарната страна на трансформатор гасови на NEMA 3Р 800-amp 208 Y/120 V три фаза на главниот панел.Ова средно панел содржи две 400-amp breakers заштита на две групи на црно црвена сина, бела и зелена 400-amp кам-заклучување конектори.Операторите се поврзете на клиентите дадени кабли за панел монтажа на cam-заклучување за да ја стимулирам опрема и системи кои бараат 208 Y/120 V три фаза моќ.Кам Брави Cam Брави Disconnect Cam Заклучување Осигурач Кликнете на Сликите за Зголемување Заштитна Изградба : за Разлика од многу преносни енергија разводни кутии направени од пластика и користење на тенки мерач низок градус метали во нивната изградба на овој модул е дизајниран за сериозни употреба и ruggedly изградени да издржат бара в.

Кон својствата

Производи во категоријата