Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Матрицата за Сликарство на Дрво, Платно - А4 Големина 8.3x11.7 Обновливи Mylar Пластични Сликарство Матрицата за Дрво Знаци, DIY Домот и Декорација на Уметнички Занает Црта?

Матрицата за Сликарство на Дрво, Платно - А4 Големина 8.3x11.7 Обновливи Mylar Пластични Сликарство Матрицата

DEN 155.76
 

Производот е достапен
Достапност

Издржливи & Обновливи : Нашата stencils се направени од 10mil проѕирен mylar (дебелина : 0.25 mm).Силните, беспомошна сепак флексибилен материјал може да издржи за перење и повторна употреба.Тоа ќе трае проект по проект.Разноврсна : На матрицата дефиниција може да се широко се применува за сликарство на сите видови на површини, како што се на платно, дрво, стакло, ѕидови, мебел, ткаенини, плочки, камења, chalkboards, итн.Заеднички користи вклучуваат DIY дома декор, дрво знаци, ѕид уметнички слики, прозорец украси, перница опфаќа, платно tote кеси, маици, и повеќе.Безбеден за Деца : Ласерски сече дизајн, без остри рабови.Храна-одделение материјал е еко-пријателски и безбеден за деца.Уживаат во креирање занаети со членовите на семејството.Лесен за Употреба & Исчисти : Само да се поправи на матрицата и изберете боја ви се допаѓа, а потоа се создаде вашиот уметнички проект во минути.Stenciling е одличен начин да го надградите вашиот дом или создадете уметнички занаети со користење на бои, модели и вашата креативност.А4 Големина : целокупната матрицата лист димензија е 8.3 x11.7 инчи, и вистинскиот матрицата графички е за околу 10% помал од лист.Сите наши stencils се добро спакувани за да се избегне свиткување или оштетување од превозот.Ако било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас за задоволително решение.Подигнете вашиот креативен потенцијал со stencils!Направи вашата уметност, занает или посебен празник подароци, сите рачно изработени со себе.Stenciling е одличен начин за да додадете прекрасна акценти до вашиот дом décor.Користете stencils да се создаде ѕид уметнички слики, дрво знаци, празник украси, училишната огласна табла или да додадете различни елементи за да се перница опфаќа, платно кеси, маици и повеќе.Можете да ги користите нашите stencils да се наслика/исцртување/спреј на дрво, ѕидови, ткаенини, мебел, chalkboards, стакло, карпи и др. Премиум квалитет на матрицата, храна квалитетен материјал, безбеден за деца - флексибилна и обновливи - Ласерски сече дизајн (без остри рабови) - Лесен за употреба и лесно да се чисти - ликовен Уметник дизајниран - Дебелина : 10mil (0.25 mm) - А4 големина.Лист димензија : 8.3 x11.7 инчи - Пакет се Вклучуваат : 1 x Лотос Цвет Матрицата.STENCILING СОВЕТИ : Користете Сликар е лента за да се обезбеди матрицата.За acrylics или други влажни медиуми, се отстрани вишокот од четка или апликатори кога вчитување, и се применуваат како dryly што е можно за да се спречи крварење.Пракса пред да го однесете на вашиот вистински проект.Се мијат со сапун и вода веднаш по употребата.

Кон својствата

Производи во категоријата