Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
4 Инчен Азбука Писмо Stencils Комплет, 42 Компјутери Обновливи Interlocking Пластични Писмо Шаблони и Број Stencils за Сликарство на Дрво, Ѕид, Ткаенина, Рок, Chalkboard, Сигнализацијат?

4 Инчен Азбука Писмо Stencils Комплет, 42 Компјутери Обновливи Interlocking Пластични Писмо Шаблони и Број Stencils

DEN 263.76
 

Производот е достапен
Достапност

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ ЗАНАЕТ STENCILS - Да се обезбеди флексибилност и издржливост на азбуката Stencils.Сите азбука шаблони се направени од врвен квалитет домашно МИЛЕНИЧЕ, кои се перат, еднократно, солза-отпорни, и не е лесно да се оштети.Тие се лесно да се чисти со сапун и вода.Ласерски-сечење, нема остар раб, тие се безбедни за децата.INTERLOCKING БОЈА STENCILS - текстуален шаблон усвојува на interlocking дизајн, тоа е лесно да се усогласат и да се поправи кога дефиниција е spliced.На interlocking дизајн може да се осигура дека тие се подобро се вклопуваат дрво или ѕид, кои ќе го направат вашиот уметничко творештво повеќе стандард и природни.ЦРТЕЖ STENCILS ПАКЕТ - писмото stencils сет вклучува 26 големи букви stencils,10 број stencils, 7 заеднички симболи stencils.На chalkboard stencils се употребуваат и лесно да се чуваат.Тие се задоволат различните потреби на вашата дневна уметнички проекти.ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ - Нашата буква и број stencils може да се направи на занаетчиски производи многу брзо и лесно.Исто така, stencils се лесни за децата да учат и да уживате во студијата време.Азбуката и број stencils се обновливи и лесно да се исчисти, вие само треба да се мијат со вода.ШИРОК АПЛИКАЦИИ - Ова писмо и број образец го поставите се направени од издржлив и флексибилни МИЛЕНИЧЕ материјал.Можете да ги користите писмо stencils за сликарство на дрво, хартија, платно, платно, стакло, метал, камен, плочки, подови, мебел, ѕидови, итн.Платно stencils се исто така одлична за дрво знаци, постери, покани, маици, рекламирање, пакување, дома декорација, партија украси, и повеќе.Се уште се загрижени за избор на различни DIY дома декорација?Се уште се загрижени за трошење многу пари да се направи знаци?Се уште се загрижени дека нема соодветна родител-дете проект?Потоа ќе дојде да го купи нашето писмо дефиниција, тоа ќе ви донесе сосема ново искуство.Зошто да Изберете Нашето Писмо Stencils за Занаети Обновливи? 1. Проѕирен материјал, јасно може да се види на слика шема преку списанието stencils дефиниција.Бескрајни можности на кориснички зборови да ги инспирира и да се создаде било DIY уметнички проекти што сакате. 2. Овие stencils се погодни за повеќето алатки за сликање, како боички, акварели, спреј во боја, боја моливи, mists, итн. 3. Овие stencils може да се примени за свадби, училиште украси, реклами, маици, сигнализацијата одлуки, постер одлуки, фестивали, картичка DIY, дома или на партијата занаети, канцеларијата на оркестарот, како journal/ткаенина/торта декорација, airbrushing, правење на фото албуми картички, и повеќе DIY уметнички проекти. 4. Направени од високо-квалитетни пластични, еднократно, лесен, здрав, мека, и флексибилни за долго време се користи.Материјал : ПЕТ Големина : 4*4 инчи Големина на Фонт : 3 Инчи Боја : бела Пакет Вклучува : 26 * големи букви 10 * броеви 7 * заеднички симболи stencils ГЛАСАЧКО место : ве Молиме да ја исчистите површината внимателно пред употреба.Се обезбеди површина е сува, мазна, прашина и вода за слободни.Измијте со топла сапуница вода веднаш по употребата.

Кон својствата

Производи во категоријата