Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
DOWAN Кафе Кригла, Супа од Керамички Чаши со Рачки, 17 Оз Широк Големи Филџани Кафе Сет од 2, Божиќ Кригла за Млеко, Cappuccino, Чај, Супа, Бела Филџани Кафе машина за миење Садо

DOWAN Кафе Кригла, Супа од Керамички Чаши со Рачки, 17 Оз Широк Големи Филџани Кафе Сет од 2, Божиќ Кригла за

DEN 407.76
 

Производот е достапен
Достапност

Големина и Капацитет : 4.5" W* 3.5" H, 17fl оз кафе кригла, сет од 2.Убаво одат со еспресо машини или кафе на одлуки.Идеален како млеко кригла, cappuccino кригла, чај кригла.Одлично за овошје и бобинки со сладоледи, овес, и житарици.Или како супа на пример шолји со рачки, за топла супа, супа, и чили.Минималистички Елегантен Дизајн : Овие големи филџани кафе нудат едноставен врежана круг линија дизајн со стаклен сјајни.Бела глазура внатре чаши е домот, кои се одлични за статистика и на домашен терен било кујната или дома декор стил.Машина за миење садови, Микробранова печка & Рерна, Замрзнувач Безбедно : Направен од здрав порцелан, па олово-бесплатно, и чип-отпорни.Овие големи филџани кафе се безбедни за машина за миење садови, замрзнувач.Микробранова, печка-безбедно до 482℉.Лесен за Употреба и Чистење : Кригла со рачки и пријатна глазура чувство, добри за стопанството.Супа на пример шолји со рачки со мазна глазура дека отпорно на гребење, дамка-отпорни, лесен за чистење без да се грижиш за сос и нафтени остатоци.Идеален Подарок Избор : Елегантна и издржлива големи филџани кафе, прилично изглед за трајни керамички кригла.Одличен подарок избор за роденден, годишнина, свадба, housewarming.Висока цврстина за долга употреба живот.Не се Обоени и Не Апсорбираат Мириси или Вкусови.Мазна стаклен дека дамка-отпорни.Лесно да се чисти без да се грижиш за сос остатоци.Овие порцелански филџани кафе може да се користи како инспирација за создавање простор за вашето дете.Тие може да се користат некои акварел пенкала да се направи уметност на чаши и го даде талент на своите!.Тие можат да бидат избришани или надолу страна се мијат, машина за миење садови-безбедно.Удобно холдинг.Едноставен врежана круг линија дизајн е удобно за држите во ваши раце, со рачка, исто така, удобно во рака.Право на телесната тежина.Не се премногу тешки или премногу светло, служи толку многу цели, како што се млеко, cappuccino, овес, супа, супа, и чили.Побезбедно за вас и вашето семејство.Во процесот на изработка на порцелански сад со путер, се покрива, температурата е повеќе од 2200℉, метални материјали во внатрешноста е volatilized чисти па олово-слободни.

Кон својствата

Производи во категоријата