Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Tru-Ray Изградба На Хартија, Топли Бои, 150 Листови

Tru-Ray Изградба На Хартија, Топли Бои, 150 Листови

DEN 244.56
 

Производот е достапен
Достапност

Во тешка категорија 100% ддв-обоена сулфит хартија е совршен за секоја уметност и занаети проект.Тешка доволно да се преземат напад, виткање и виткање без пукање и нагон за чешање на окото.Супериорен исчезнат-отпор за посветла, повеќе-трајни проекти.Киселина слободни и рециклираат.Уметност Наставник Сакаат Tru-Ray.Во тешка категорија 100% ддв-обоена сулфит хартија е совршен за секоја уметност и занаети проект.Тешка доволно да се преземат напад, виткање и виткање без пукање и нагон за чешање на окото.Супериорен исчезнат отпор за посветла, повеќе-трајни проекти.Киселина-слободни.Во тешка категорија groundwood изградба на хартија.Малку текстура листови кои намалувања и огради рамномерно, без пукање.Одлична вредност за сите уметност и занает проекти.Светла и во согласност бои.Голема Вредност!.Лесни изградба на хартија..совршен за малку раце.Виножито од бои за буквално секој проект.Совршен за сечење, pasting, doodling, и цртање.Нека нивните имагинации се кандидира диви.Во тешка категорија 100% ддв-обоена сулфит со подолги и посилни влакна.Tru-Ray® Изградба на Хартија е тешко доволно да се преземат напад, виткање и виткање без пукање и нагон за чешање на окото.Неговите супериорни исчезнат-отпор држи проекти посветла и новак подолго.Бои вклучуваат : Портокалова, Жолта, Електрични Портокалова, Розова, Шокантни Розова боја, Светло Жолта, Тиква, Злато, Празнична Црвено, и Празник Црвено. 50 листови по пакет.Киселина слободни за помалку исчезнат. 50% рециклирани влакна содржина и рециклираат.

Кон својствата

Производи во категоријата