Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
ДНК Motoring MLEDL-001-СМ-ПОТ Страна Огледало Пак Сигнал Светлина

ДНК Motoring MLEDL-001-СМ-ПОТ Страна Огледало Пак Сигнал Светлина

DEN 680.40
 

Производот е достапен
Достапност

Plug-n-Игра Операција, го Заменува Акции Халоген или Не Осветлена Reflectors со LED Светла.Доаѓа со Комплетен Сет на Светла (за Возачот и Совозачот Страна).Можеби ќе Треба да се Кандидира Жици ако Не Фабриката се Опремени.Одговара 08-16 Ford F-250/ С-350/ С-450 Супер Должност (Настава НЕ е Вклучен, Професионални Installer-от е Препорачливо).Боја : Црна Домување/ Чад Леќа.Материјали : ABS Пластика.Светилка Тип : LED (Светилки Вклучени).LED Боја : Бела. 08-16 Ford F-250 / С-350 / С-450 Супер Должност.Plug-n-Игра Операција, Директна Топ-На OE Fitment или Замена за Акции Единица.Не Бара Дупчење.Забелешка : Инсталацијата настава не е вклучена.Професионални installer-от е препорачливо.Индикаторот во задниот дел на возилото-видете огледало не е само естетски ресурси.Оваа позиција нуди бројни предности за еден од темелите на безбедноста на патот : види и да биде виден.Кога контролата е активирана, индикаторот станува видлива на идване возила и возила зад или на страни.Згора на тоа, бидејќи овој индикатор е во очите-ниво, тоа се овозможува побрз одговор.Нашите професионални техничари прават тешки за истражување и развој во тестирање автомобил апликации и опрема за нашите производи.Ние, исто така, направи ригорозни тестирање на сила, издржливост, како и долговечност на материјалот со цел да бидете сигурни дека кога производот ќе пристигне на потрошувачите крајот дека е подготвен да оди без грижи.Промени до изгледот на вашиот камион со нови LED огледало леќи.Овие објективи се замени фабриката Килибар огледало објективи, кои се инсталирани како оригинална опрема на Ford Супер должност камиони и дава вашиот камион свеж нов изглед заедно со LED осветлување.

Кон својствата

Производи во категоријата