Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Кралската Дизајни CS-505EG/BG Декоративни Трим Хексагонални Империја Лустерот Светилка Сенка, Eggshell Беж

Кралската Дизајни CS-505EG/BG Декоративни Трим Хексагонални Империја Лустерот Светилка Сенка, Eggshell Беж

DEN 305.52
 

Производот е достапен
Достапност

Сенка Димензии : 2.5 x 5 x 4.5 (врвот x дното x коса/висина).Лустерот светилка сенка облик : пагоди.Ткаенини : рака прилагодени свила-тип shantung ткаенина, премија off-бела softback обвивка.Клипот : карактеристики clip-за техник дизајниран да се вклопуваат во текот на candelabra сијалица база (повеќето нијанси на располагање со двојно клип-на).предложи максимум wattage е 60-вати candelabra сијалица.Рамка : тешки одделение 1.5 Mm рѓа отпорни метална Рамка.Подебели отколку типични стандард светилка нијанси.Оваа нијанса е дел од кралската дизајни, Inc.Безвременски лустерот сенка собирање и е совршен за секој кој е во потрага по едноставен, но зачудувачки абажур.Кралската дизајни е во абажур бизнис од 1993 година со своите многубројни сенка линии кои се пример за тоа рачно изработени квалитет и вредност.Надворешен материјал : рака прилагодени свила-тип shantung (освен лен, mouton, burlap & faux остри кожа ткаенини)внатрешни работи ткаенини : off-бела обвивка (црна, burlap & faux остри кожа ткаенини имаат злато обвивка)клип : карактеристики clip-за техник дизајниран да се вклопуваат во текот на candelabra сијалица база (повеќето НИЈАНСИ на располагање со двојно клип-на)трим : врвот и на дното уреденост (еднокреветни или двокреветни) со вертикална цевки рамка : месинг рамка која е исто така рѓа отпорни сијалица : предложи максимум wattage е 60-вати candelabra сијалица (ние препорачуваме користење на dimmer switch)висина се мери со вертикална ВИСИНА од врвот кон дното, не коса на сенката.

Кон својствата

Производи во категоријата