Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
YANGENG LED Флеш Качи на Таванот Светлина Креативни 3000k / 4000k / 6500k Таванот Светилка Кружни Таванот Декорација Осветлување Тела Дрвени Рамен Таванот Осветлување Погоден з

YANGENG LED Флеш Качи на Таванот Светлина Креативни 3000k / 4000k / 6500k Таванот Светилка Кружни Таванот Декорација

DEN 2706.72
 

Производот е достапен
Достапност

►.Модерната ултра-тенок таванот светлина : едноставен LED таванот светлина, супер-светли таванот светлина не ќе одеднаш се деформира или влијаат на декоративен ефект.Површината на површината монтира на таванот светилка е мазен и нема изданија, која е многу погодна за различни декорација стилови.Тоа е едноставен, стилски, елегантна и убава, и може да се користи за да ги красат различни сцени. ►.LED таванот светилка материјал : природен каучук дрво, светла површина текстура, вкупната влага-доказ, без пукнатини, високо-квалитетна железна уметност е повеќе издржливи, ПРЕДВОДЕНА леќа извор на светлина, без темни области, висока осветленост, висока боја рендерирање, униформа прозрачна светлина опфаќа поширок спектар, и ефикасна Заштита на видот. ►.Око за заштита дизајн : Оваа Флеш Качи на Таванот Светлина три-боја на светлина, П : Што е три-боја?A : Тоа може да емитираат светлина на три боја температури, контролирани од страна на обичните ѕид прекинувачи, првиот е бела, втората е жолта, а третиот е.Бела светлина, и жолто светло светла заедно (односно неутрална светлина), осветленост 5%-100% , температура на бојата 3000 K, 4500 K, 6500 K. ►.Економски и еколошки : вдлабнати светилки, нема потреба за дополнителни светилки.Излез светлината на нашиот 24 W LED таванот светилка е еквивалентно на традиционалните 200 W блескаво таванот светилка (еквивалентно на 90% заштеда на енергија).Светлината е мека и светла, и потрошувачката на енергија е пониска. ►.Лесен за инсталација : Ова таванот светлина го прави собранието брзо и лесно.Софтверскиот пакет ги вклучува сите инсталација на хардвер и детални упатства, без дополнителни собранието процес е потребно.Без приклучок, тоа мора да биде hardwired.Доаѓа со инсталацијата на завртки и инструкции за инсталација, ве молиме контактирајте со нас ако некој се водат за исчезнати.Име на производ : LED таванот светлина во близина на таванот, модерен минималистички вградени ceiling Lamp.Детали за производот : Користи : затворен осветлување, трпезарија, спална соба, дневна соба, трпезарија, хотел, бар, библиотека, проучување..Производот материјал : акрил+хардвер+wood Color : зелена, бела, сива, bluesize : Дијаметар од 40 cm/16.5 инчи, на висина 5 cm/1.9 инчи, моќ : 24w, 3020 LMDiameter 50 cm/20.4 инчи, на висина 5 cm/1.9 инчи, моќност : 36w, 4160 LMRegarding дали светилка е dimmable : dimmable (бела светлина, неутрална светлина, топла светлина)Преку ѕиден прекинувач : еден притиснете едно да open Certification : CE, FCC, ROHS, 3 CVoltage : 110-240 VRecommended зрачењето област : 5-25 квадратни метри (во зависност од големината)пакетот содржи : 1 LED таванот светлина, 1 accessory About инсталација : Нашата светилки се инсталирани преку жици, не додатоци.Ве молиме купувачите по разбирање.по продажба на гаранција : 1. Ве молиме потврдете го големината и бојата пред купување.2. Ако не сте задоволни со нашата таванот светилка по купувањето, ве молиме контактирајте со нас преку email Contact нас, ние ќе ви даде задоволителен одговор во најкраток можен рок од 24 часа.

Кон својствата

Производи во категоријата