Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Katbo Батерија Полнач Автоматско Одржувачот 6V 12V Автоматско Smart for Auto Автомобил, Мотоцикл Косилка за Трева atv настана RVs AGM Гел оловни Батерии

Katbo Батерија Полнач Автоматско Одржувачот 6V 12V Автоматско Smart for Auto Автомобил, Мотоцикл Косилка за

DEN 527.76
 

Производот е достапен
Достапност

Микропроцесори контролирана - автоматски да се идентификуваат батеријата и maintainability.Обезбеди 1.5 полнење тековната за бавно полнење и мал капацитет на батеријата, со Плови Полначот Одржувачот, полнење безбедно и продолжен животниот век на батеријата.Автоматски напонот детекција : откривање за 6 V или 12 V батерија.За да се постигне највисок индустриски стандард за енергетска ефикасност.Излезна линија појас е проширена за да се поврзете да се олесни луѓе со различни должини.Прекуструјна заштита, overvoltage заштита, се прегрее заштита, обратна заштита, со авто-стоп функција. 1.5 полнење тековната погоден за батеријата подолу 32 AH (МОКРА, МФ, AGM и ГЕЛ), како што се на батеријата за автомобили, лесни камиони, бродови, RV, фарма опрема, годишното собрание. 1.5 засилувачи со бавно бесплатно, мала наполнетост на сегашните и одржување на батеријата.Лесен за полнење на мотоцикли, atv настана, моторни, тревник автомобил и играчка автомобил.Автоматски напонот откривање значи дека го полначот се детектира автоматски 6 V или 12 V батерија.Погодни за полнење на сите типови на 6 volt или 12 volt оловни батеријата, 1.5 Amp е погодна за батеријата подолу 32 AH.Најновата технологија на микропроцесори детектира батеријата напон и ќе го следи целиот полнење процес кога батеријата е целосно наполнета со автоматско исклучување.Тогаш таа ќе го следи батеријата напон и одржување на наполнетост на батеријата струја.Безбедност дизајн : overcharge заштита, се прегрее заштита, обратна заштита и краток спој заштита.LED Индикатор : Едноставно ја проверите статусот на полнење на батеријата.За автомобили, лесни камиони, бродови, RVs, фарма опрема, годишни конференции, гел батерии и длабоко циклус батерии. 6 amp полнење, може да се прилагоди полнење стапка и чувајте ја вашата батерија во врвот статус.Додека 1.5 засилувачи со бавно полнење и мали полнење струја, тоа ќе се заштитат големи батерии.Лесно полнење за мотоцикли, atv настана, моторни, тревник автомобил.Излезна линија појас е проширена за да се поврзете да се олесни луѓе со различни должини.Автоматски напонот откривање значи дека го полначот се детектира автоматски 6 V или 12 V батерија.Спецификација : Item Тежина : 0.63 фунти (283g) испорака Тежина : 0.76 фунти (342g) Производ Димензии : 4.72 x 2.76 x 1.85 инчи Боја : Црвена Текст : AC 100-130 V 50 Hz/60 Hz 0.55 Еден Излез : наизменична СТРУЈА 6 V 1.5; DC 12 V 1.5 Должина на кабел : 175cm (68.9 инчи) + 85cm(33.5 инчи) Што е Вклучена во вашиот Пакување Кутија : 1 x батерија полнач 1 x Прирачник за Корисникот.

Кон својствата

Производи во категоријата