Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Faber-Castell Црна Хартија Подлога - 25 Листови на 9 x 12 Хартија

Faber-Castell Црна Хартија Подлога - 25 Листови на 9 x 12 Хартија

DEN 216.72
 

Производот е достапен
Достапност

ЦРНА ХАРТИЈА ПОДЛОГА - Тешка тежина хартија во богата црна работи одлично со Металик Моливи, Гел Стапови, Гел Пенкала, Масло Пастели, Гел и Восок Боички.КВАЛИТЕТ на ХАРТИЈА - црна хартија скица подлога вклучува 25 листови на киселина-слободен хартија (9" W x 12" H).РЕЦИКЛИРАН УМЕТНОСТА на ХАРТИЈА - Оваа црна хартија скица подлога е направен од 50% post-consumer рециклирани материјали.ОДЛИЧНА ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ - Боја и да се создаде живописни уметноста на богата црна хартија.Оваа црна хартија подлога е одлична за сите возрасти.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ на УМЕТНИЧКИ ПРОИЗВОДИ - Видете ги вашите вештини и занаети проекти дојде на живот со апсолутно најдобрите материјали за млади и возрасни уметници слично.Faber-Castell има создадено премиум квалитет на уметнички производи од 1761. Боја и да се создаде со квалитет, црна хартија!На Faber-Castell Црна Скица Подлога карактеристики тешка тежина хартија што е киселина-слободни.Со 25 листови хартија по рампа, ќе имате доволно за да се создаде различни уметнички проекти!Црна хартија работи одлично со Масло пастели, металик моливи, гел пенкала, гел стапови, метални гел боички и восок боички.Можностите се бескрајни!Црна хартија скица подлога е направен од 50% пост потрошувачите рециклирани материјали и мерки 9" w x 12" h.Одлична за сите возрасти и уметнички способности.

Кон својствата

Производи во категоријата