Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
XUXUWA Намалување Насочена Мотор, 24V DC 90W 10-1000rpm Г.С./CCW Прилагодливи го Оценувате Постојан Магнет Опрема Мотор со Завртки Компатибилен со Индустриски Уреди Дома Апликац

XUXUWA Намалување Насочена Мотор, 24V DC 90W 10-1000rpm Г.С./CCW Прилагодливи го Оценувате Постојан Магнет Опрема

DEN 1464.00
 

Производот е достапен
Достапност

Целосен метал брзини ќе се обезбеди подолг живот, високо момент на сила и помалку бучава.Менувачот мотор е специфичен вид на електричен мотор, кој е дизајниран да се произведуваат високо момент на сила.Постојат многу намалување опрема мотори во различни намалување на соодносот и можете да изберете еден ви треба.Опрема мотори примарно се користи за да се намали го оценувате во серија на брзини, што пак создава повеќе момент на сила.Добредојдовте на покровители, ве молиме да бидат сигурни да се избере производи.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Добредојдовте на покровители, ве молиме да бидат сигурни да се избере производи.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Карактеристики : опрема мотор е специфичен вид на електричен мотор, кој е дизајниран да се произведуваат високо момент на сила.Опрема мотори примарно се користи за да се намали го оценувате во серија на брзини, што пак создава повеќе момент на сила.Целосен метал брзини ќе се обезбеди подолг живот, високо момент на сила и помалку бучава.Постојат многу намалување опрема мотори во различни намалување на соодносот и можете да изберете еден ви треба.Опрема мотори може да се најде во многу различни апликации, и се веројатно се користи во многу уреди во вашиот дом.Спецификација : Тип : Брусен DC motor Model : 5 D90 GNPole : 4-pole Rated Моќ : 90 WVoltage : 24 VRated го Оценувате : 10-1000rpm Reduction Сооднос : 3 K, 5 K , 7.5 К , 10 K , 15 K, 18 K, 20 K, 30 K, 36 K, 50К, 60 K, 75 K, 100 K, 120 K, 150 K, 180К (Изборен)Тежина : 3700g / 130.5 оз (прибл.) Answer : ___________________________ Note : Со различни намалување на соодносот, на излез вратило го оценувате ќе се разликуваат.Излез вратило стапка е еднаква поделба на моторни го оценувате 1800rpm со намалување на соодносот.Пакет листа : 1 * Motor1 * Gearbox4 * Завртки.

Кон својствата

Type:
Brushed DC motor
Model:
5D90GN
Pole:
4-pole
Rated Power:
90W
Voltage:
24V
Rated Rate:
10-1000rpm
Reduction Ratio:
3K, 5K , 7.5K , 10K , 15K, 18K, 20K, 30K, 36K, 50K, 60K, 75K, 100K, 120K, 150K, 180K (Optional)
Weight:
3700g / 130.5oz (approx.)
Note:
With different reduction ratio, the output shaft rate will differ. Output shaft rate is equal to dividing motor rate 1800rpm by reduction ratio.
Package list:
1 * Motor :
1 * Gearbox :
4 * Bolts :

Производи во категоријата