Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
HyLoft 00540 45-Инчен од 45-Инчен Надземни Систем за Складирање на Таванот Планината Гаража Организација Багажник, Бела

HyLoft 00540 45-Инчен од 45-Инчен Надземни Систем за Складирање на Таванот Планината Гаража Организација Багажник,

DEN 959.76
 

Производот е достапен
Достапност

Хардвер вклучени.Веќе се користи сите ваши таванот простор во гаража?Размислете повторно., и ќе се приспособат на речиси секој joist конфигурација.на рамномерно распоредени тежина.Собрание и таванот прилог трае само неколку минути.Опис на производот На Hy Loft 45 во.на рамномерно распоредени тежина.да се вклопуваат речиси секој joist конфигурација. на('а : проширувач : toggle_description : за да се префрлате : колапс', функција(податоци) { прозорец.Оваа издржлива и иновативни таванот систем за складирање има капацитет до 250 килограми и ги вклучува сите хардвер потребни да се качи во вашиот гаражата, таванот, или која било друга просторија во вашиот дом.бела Таваница Единица за Складирање обезбедува организацијата за вашата гаража, подрум, или таванот, а ослободувањето до вредни подот.Направени од силен, издржлив челик со атрактивна, отпорно на гребење во прав грб заврши.Accommodates сите простор за заштеда на Hy Loft додатоци.Висина-прилагодлив од 17 во.На Hy Loft 45-од-45-Инчен Надземни Систем за Складирање е идеален начин за чување на оние големи, крупни работи кои се cluttering до вашиот дом.Апарат за складирање голема гаража за организација, таванот решетката може да се одржи кутии, корпи и големи предмети.Купите неколку storage системи и конфигурирајте ги во L-облик модели за да се постигне во аглите.Повеќе Hy Loft Таванот Складирање Единици може да бидат поврзани за дополнителни организација и чување на податоци (се продава одделно).Сите челична конструкција со отпорно на гребење бел прав грб заврши.На Hy Loft е внимателно дизајниран да искористиш приликата помеѓу гаража таванот и повеќето гаража врати, кој може да се отвори доволно надземни простор за складирање за да се гарантира неколку Hyloft единици.Капацитет на складирање на над 30 кубни метри остава многу простор за сезонски опрема.На Hy Loft зголемува простор за складирање од страна безбедно чување до 250 килограми на сезонски опрема, алатки, сувенири, или што и да е што е натуткани оние агли, на само за било таванот.Едноставно да се постави, и се наменети за лесен пристап, овој систем ќе се ослободи вредни подот додека обезбедување на лесен и безбедно место за чување на вашите работи.Држи до 250 кг.Над 30 кубни ft.Идеални за чување на големи, крупни објекти како што се кутии за складирање на багажот, и ладилници.извршување(function(A) { A.На единица за складирање е висина-прилагодлив од 17 во.

Кон својствата

Производи во категоријата