Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Вистински Тибет Хималаите Висока надморска Височина Вода Јасно 18 Двострано Кристал Точка Кварц Фогел Pranic Стапче 5.59 Инчен со Солидна 18k Злато Вметнете Духовно Исце?

Вистински Тибет Хималаите Висока надморска Височина Вода Јасно 18 Двострано Кристал Точка Кварц Фогел Pranic

DEN 383.76
 

Производот е достапен
Достапност

Тибет Хималаите кварцен кристал 18 двострано pranic злато insert (внеси). 18k солидна злато.природни висока надморска височина стапче.двојно прекинат 5.59 инчен најдобрите craftmanship.реики исцелување духовна енергија.Ова апсолутно прекрасни 18 двострано pranic ВМЕТНЕТЕ е направен од вистински Тибет Хималаите кварц!Овој уникатен кварц точка на најдобрите craftmanship е вода се расчисти со солидна 18k злато insert (внеси).Спецификациите на стапче се во врска 142*23*16 мм (5.59*0.90*0.63 инч) и за 118 грама.Оваа прекрасна точка ќе се направи голема централен за секоја соба, лекување простор или работа област!Сликите кои не го прават тоа за правда.Овие МОЌНИ исцелување алатки биле поединечно рака бере за посебност, моќта на addtional енергетски properites, максималната енергија и се со највисок Квалитет на пазарот.Овие прекрасни кристали се благословил и полни со енергија од страна на нашиот господар секачи во нашата фабрика.Нашата фабрика е сечење Фогел од 1998 година. Kexin кристал се задоени со исцелување светлина и внимателна енергија .За над 19 години, нашите секачи се channeling овие субјекти на светлина, љубов, сочувство, и мир, со чудесен healings да милиони посетители.На Кристали се првично извори од рудниците во Тибет Хималаите.Секој месец ние добива испораки на вода, и кристали од различни видови.Еднаш во нашата фабрика, вода и кристали се програмирани од страна на нашиот господар секачи специјално за да биде од корист и за исцелување на сите луѓе допрени од Тибет Хималаите енергија.Тибетската висока надморска височина кварцен кристал предизвикува засилување на свој посебен енергетско поле, тоа може и ќе произведува огромна сила областа на исцелување негативни јони и ќе го исчисти областа на позитивни јони кои може да наштети вас и вашите најблиски.Оваа Тибетската кристал точка е голем засилувач и трансформатор на енергијата, вашиот најмалите мисла ќе биде веднаш зголемена од овој свет кристал.Сите наши кристали & камења се природни и се формира во текот на милиони години.Бидејќи тие се природни, секое парче може да има содржини, природни линии или indentations.Ова е нормално и дел од природен материјал.

Кон својствата

Производи во категоријата