Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
TEKTON 1/2 Инчи Вози 6-Точка Влијание Socket Set, 23-Парче (10-32 mm) | SID92322

TEKTON 1/2 Инчи Вози 6-Точка Влијание Socket Set, 23-Парче (10-32 mm) | SID92322

DEN 2044.80
 

Производот е достапен
Достапност

Вклучува 23-компјутер. 1/2 инчи вози 6-точка влијание сокети : 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 мм; за Чување.Големини се означени и со висока видливост на ласерскиот означување и постојан печат по повод одбележувањето дека нема да ги носат надвор. 6-точка штекер отвори обезбеди точно одговара за хексадецимален сврзувачки елементи.Radiused аглите се спречи fastener круг-оф, со примена на сила на fastener е рамни страни, наместо нејзините агли.Ги исполнува минимум од 1,3 пати на ANSI/ASME стандард за доказ вртежен момент.Полиетилен со висока густина случај withstands заеднички масла, горива, и растворувачи.TEKTON влијание приклучоци имаат и високо-видливост на ласерскиот означување и постојан печат по повод одбележувањето дека нема да ги носат надвор.Тие се дизајнирани за употреба со двете триење прстен anvils и аретир pin anvils.Прецизни 6-точка отвори обезбеди точно одговара за хексадецимален сврзувачки елементи.Секој штекер големина ги исполнува минимум од 1,3 пати на ANSI/ASME стандард за доказ вртежен момент.

Кон својствата

Производи во категоријата