Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
DEWALT Полнач за 7.2 V Батерија 18V, 1 Час за Брзо Полнење (DC9310)

DEWALT Полнач за 7.2 V Батерија 18V, 1 Час за Брзо Полнење (DC9310)

DEN 1146.24
 

Производот е достапен
Достапност

Пријави сите DEWALT 7.2 V - 18 V Ni Cd/Ni MH/Li-Ion батерии (освен Univolt батерии), па корисниците ќе треба само еден апарат за повеќе cordless производи.Трошоци на DEWALT 18 V литиум јонска батерија во 1 час или помалку на тој начин минимизирање на престој.На DEWALT 3-фаза полнење систем обезбедува максимална run-time) и се протега на целокупниот живот на батеријата.Дијагностика со LED индикатор комуницира статус на наполнетост на батерија : обвинет, полнење, моќ линија проблем, заменете пак, и батеријата премногу топло или многу ладно.Пријави сите DEWALT 7.2-volt - 18-volt Ni Cd/Ni MH/песна видов батерии (освен Univolt батерии), па корисниците ќе треба само еден апарат за повеќе cordless производи.Ја полни батеријата во 1 час или помалку на тој начин минимизирање на престој.На DEWALT 3-фаза полнење систем обезбедува максимална run-time) и се протега на целокупниот живот на батеријата.Дијагностика со LED индикатор комуницира статус на наполнетост на батерија : обвинет, полнење, моќ линија проблем, заменете пак, и батеријата премногу топло или многу ладно.Доаѓа со 90 ден парите назад гаранција од 1 година бесплатна услуга договорот, и 3-годишна ограничена гаранција.Опис на производот На DC9310 7.2 V-18 V Ni Cd/Ni MH/Li-Ion Брз Полнач карактеристики на DEWALT 3-фаза полнење систем за максимална run-time, брзо полнење, и LED индикатор за да го прикажете статусот на полнење, кога да се замени батерија DEWALT пак, и батеријата температура.Се минимизира надолу-време и со ова брзо и ефикасно полначот од DEWALT.На DC9310 пријави секој DEWALT 7.2-volt до 18-volt Ni Cd, Ni MH, или Li-Ion батерија (со исклучок на Uni Volt батерии) во околу еден час.Корисен LED индикатор ви кажува статусот на полнење (обвинет, полнење, моќ линија проблем, заменете пак, и батеријата премногу топло или многу ладно), како три-фаза полнење систем врши својата работа.П. кога('A').извршување(function(A) { A. на('а : проширувач : toggle_description : за да се префрлате : колапс', функција(податоци) { прозорец.скролувајте(0, податоци.проширувач.$проширувач[0].offset Top-100); }); }); Од Производителот да Бидат сигурни дека сите ваши DEWALT cordless алатки се наплаќаат и се подготвени да одат со DEWALT DC9310 еден час за батерија полнач.Со овој мулти-напонски уред, можете да ја дополните сите DEWALT батериите се движат од 7.2 до 18 volts, вклучувајќи Ni Cad, никел метал hydride, и литиум-јонска пакети. (Не се за употреба со Univolt батерии.) Тоа карактеристики DEWALT е ексклузивни три-фаза полнење систем, кој обезбедува максимална run-time, и тоа се однесува на целокупниот живот на батеријата.Корисна LED индикаторот покажува статусот на полнење на батеријата.Тоа е поддржан од страна на DEWALT три-година ограничена гаранција, 90-ден гаранција за парите назад, и една година бесплатна услуга договор.

Кон својствата

Производи во категоријата