Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Coverking Сопствен Автомобил Покритие за Одберете Fisker Карма Модели - Stormproof (2-Tone Сина боја со Црна Страни)

Coverking Сопствен Автомобил Покритие за Одберете Fisker Карма Модели - Stormproof (2-Tone Сина боја со Црна

DEN 959.04
 

Производот е достапен
Достапност

За чистење на внатрешноста, со едноставно инсталирање на маската внатре-надвор и следете ги истите чекори.Како и сите Coverking ткаенини, Stormproof е дише – ова им овозможува на влага која е заробена под автомобил да избега преку маска, спречување на "стаклена градина" и кондензација која може да резултира со оштетување на вашиот заврши или израстоци на mildew.НЕ го покривајте влажно возило.Проверете со вашиот сликар или тело продавница за препорачува лек време.Stormproof е дизајниран за четири-сезона одбрана против дожд, УВ зраци, дрво sap, птичји измет, и повеќе.Не само тоа, туку тоа е по природа водоотпорен - не премази или laminates - па дури и по 2-3 години, тоа repels вода како добри како нови.Производот се Користи Notices DO НЕ се покрие repainted возило веднаш.Вашата маска е направена за цел според вашето возило и спецификации, и брзо се превезува до вашата врата.Coverking дизајни свој ткаенини, и е водечки светски текстилни мелници се справи со производство.Чистење на вашиот поклопецот е едноставно.Coverking не користи "off-the-полица" ткаенини, кои се болни-одговара со возило ги покрие потребите.НЕ го покривајте возило со конвертибилна врвот надолу, windows или сонцето покривот отворен, или Т-блузи отстранети.Сепак, за да се задржи вашата маска функционира оптимално, вашиот покрие можеби ќе треба да се исчистат периодично.Ако е потребно, се мијат понатаму со мек сунѓер или крпа натопена во вода со благ, био-degradable почиста.Опис на производот СОПСТВЕНИ ВОЗИЛА ПОКРИЕ STORMPROOF (TM) 2-TONE ЦРНА СТРАНИ СИНА ЦЕНТАР КЛАСА 4 Stormproof по природа е водоотпорен - без облога или laminates додаде - па дури и по 2-3 години, тоа repels вода како добри како new Inherently водоотпорен Отворено Заштита Coverking е топ-of-the-линија отворено автомобил покритие fabrici е издржлив, перат, дише, лесен, тенок, и нема да ја изгребат вашето возило.Stormproof е одличен избор за сите околу заштита на возилото надвор или во вашата гаража.Ве молиме да го користите grommets да се обезбеди покритие во екстремни услови.Нечистотија и прашина од двете страни на поклопецот може да се деградира и неговата способност да се одвратат влага.Оваа прекрасна материјал е кулминација на децении на материјали инженеринг иницијатива.Супериорен Материјал Stormproof беше развиена од страна на Coverking е заштита на возилото експерти и инженери.Грижа за Вашиот Cover Stormproof е дизајниран да биде ниска одржување и природа лесно да се чува чист.Покрај тоа нуди голема заштита на вашиот заврши, возилото ги опфаќа исто така и заштита на возило внатрешни работи од исчезнува, блок љубопитните очи од гледање на она што е внатре во автомобил (и дејствува како кражба на одвраќање) и помогне на животната средина преку намалување на потребата за автомобил за перење.Американската Направени Quality When го нарачате Stormproof маска, квалификувани crafstman во нашата држава-of-the-art објект во Калифорнија започнува процесот на креирање на крајната маска за вашето возило.Одговараат на точната спецификации на вашето возило година, се направи, модел, и конфигурациски опции.

Кон својствата

Производи во категоријата