Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
410 Нерѓосувачки Челик Тема Возен Завртки за Метал, Passivated Заврши, Хексадецимален за Миење Главата, #10-32 Тема Големина, 1/2 Должина (Пакување од 25)

410 Нерѓосувачки Челик Тема Возен Завртки за Метал, Passivated Заврши, Хексадецимален за Миење Главата, 10-32

DEN 240.72
 

Производот е достапен
Достапност

Тема возен завртка препорачува за употреба во метал. 410 нерѓосувачки челик има висока цврстина, и отпорен на корозија во блага средини.Passivated заврши зголемува природната отпорност на корозија од нерѓосувачки челик.Хексадецимален за миење главата има nonserrated прирабница за дополнителна контрола со парење површина и има шест рамни страни дека клуч може да потпора да се сврти од страна.На 410 нерѓосувачки челик тема возен завртка за употреба во метал има passivated заврши и хексадецимален за миење главата.На 410 нерѓосувачки челик материјал нуди висока цврстина, и отпорен на корозија во блага средини.Материјалот е магнетни.На passivated заврши зголемува природната отпорност на корозија од нерѓосувачки челик.На хексадецимален за миење главата има шест рамни страни дека клуч може да потпора да се сврти од страна, овозможување на употреба кога нема простор над главата за шрафцигер.На страната делува како миење да се зголеми fastener е имајќи површината и дистрибуција на стегање сила врз поголема површина, со обезбедување на контрола и намалување на штета на парење површини.Тема сечење и конец возен завртки, два видови на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што се создаде парење тема во ѕидот на дупка.Двете завртки се разликуваат еден од друг во начинот на кој тие се создаде теми.Тема сечење завртки намалување на ѕидот на дупка за креирање на нишка, создавање материјал чипови кои треба да се расчисти далеку од дупка за да спречите затнување.Тема возен завртки, исто така се нарекува тема формирање завртки, не се отстрани материјалот, но наместо притиснете против ѕидот на дупка да се менува материјал и форма на нишки.

Кон својствата

Производи во категоријата