Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
BEAMNOVA AC Масло Боја Инјектор R134A R12 R22 Ладилни Алатка со 2 Зглобови 1/4 Инчи SAE Машки и Женски

BEAMNOVA AC Масло Боја Инјектор R134A R12 R22 Ладилни Алатка со 2 Зглобови 1/4 Инчи SAE Машки и Женски

DEN 575.76
 

Производот е достапен
Достапност

Капацитет на резервоар : 2 МЛ.Конекции : 1/4" SAE Машки и Женски.Спојка Адаптер #1 : Низок Притисок спојка (внатрешен дијаметар 13mm) да 1/4" SAE Машки.Спојка Адаптер #2 : 1/4 SAE Женски Низок Притисок R134 A Брз Спојка и 8v1 Женски Навој.Номинална работен притисок : 3000 psi пукна / 600 psi Max.работен притисок.Топката Вентил вклучени.Погоден за пополнување на автомобилски клима уред за ладење на системот на R134 A, R12, R22. Како да го Користите : Пред додавање на кој било додаток за да го инјектор, го исклучи вентил мора да биде исклучено.Unscrew крајот на инјектор.Стави го саканиот износ на адитивот.Завртка крајот се врати на инјектор.Поврзете R134 A R12 F22 спојка на инјектор.Поврзете го другиот крај на инјектор за да ниско страна услуга порта на возилото.Отвори вентил на инјектор.Со ладилни спроведен, за да се пополни соодветен притисок.Кога ќе заврши со користење на инјектор алатка, чиста и со користење на кочница почиста.Пакување вклучува : 1 * R134 A рака притисок ладење масло шприц; 2 * Конектори.Вклучете го клима уред за ладење на функцијата, вклучување на надворешниот промет, обемот на воздухот е прилагодена на максимум, а температурата е прилагодена на минимум.Затворање на вентил на инјектор (на инјектор е вертикална, и вентил затворен хоризонтално), се прелива бара течност (ладење масло/течење стапица/флуоресцентно агент) во инјектор, и да се поврзете на брз полнач.Лоцирање на низок притисок додатен порта на автомобилот и да се поврзете на брз полнач на додатен.Исклучување на А/В се префрлите на клима уредот, воздухот јачината на клима уред не е исклучена.Отворен вентил на инјектор и издувниот воздух од инјектор (притиснете и задржете го вентил јадро на главата на инјектор за околу 5 до 10 секунди).По исцрпувачки воздухот, почекајте околу 30 секунди, пак на A/C прекинувач, и depress педалот за неколку пати.Затворање на вентил на инјектор, отстранете брзата конекторот, притиснете го главниот вентил на инјектор, и издувниот воздух.Заврши.Оваа операција бара 2 луѓе.Вклучете го клима уред за ладење на функцијата, вклучување на надворешниот промет, обемот на воздухот е прилагодена на максимум, а температурата е прилагодена на минимум.Затворање на вентил на инјектор (на инјектор е вертикална, и вентил затворен хоризонтално), се прелива бара течност (ладење масло/течење стапица/флуоресцентно агент) во инјектор, и да се поврзете на брз полнач.Лоцирање на низок притисок додатен порта на автомобилот и да се поврзете на брз полнач на додатен.Исклучување на А/В се префрлите на клима уредот, воздухот јачината на клима уред не е исклучена.Отворен вентил на инјектор и издувниот воздух од инјектор (притиснете и задржете го вентил јадро на главата на инјектор за околу 5 до 10 секунди)По исцрпувачки воздухот, почекајте околу 30 секунди, пак на A/C прекинувач, и depress педалот за неколку пати.Затворање на вентил на инјектор, отстранете брзата конекторот, притиснете го главниот вентил на инјектор, и издувниот воздух.Заврши.

Кон својствата

Производи во категоријата