Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Природата е Начин Umcka ColdCare Деца Chewable (Цреша)

Природата е Начин Umcka ColdCare Деца Chewable (Цреша)

DEN 407.76
 

Производот е достапен
Достапност

КЛИНИЧКИ ДОКАЖАНО : Вие не може да се чувствува сигурен, знаејќи дека Umcka (Pelargonium sidoides 1 X) се покажа како ефективна во клинички студии за ублажување на настинка симптоми, плус нос, грло и стегање на иритации.Го скратува ВРЕМЕТРАЕЊЕТО : Umcka (Pelargonium sidoides 1 X) не повеќе од само ублажување на настинка симптоми – тоа всушност брзини вашиот обновување, што значи дека може да се врати во живот побрзо.Го НАМАЛУВА ИНТЕНЗИТЕТОТ Pelargonium sidoides 1 X помага во намалување на тежината на вашата студено со ослободување на симптомите поврзани со настинка вклучувајќи конгестија, кашлица, болки во грлото и засипнатост, плус нос, грло и стегање на иритации.ВКОРЕНЕТ ВО ИСТОРИЈАТА член на здравец семејството, Umcka (Pelargonium sidoides 1 X) корени веќе долго време се користи за ублажување на респираторни заболувања.Ние одиме директно до изворот, како пасишта на Јужна Африка, каде што Pelargonium sidoides 1 X корени се развива.ТРАДИЦИОНАЛНАТА МУДРОСТ : Ние работиме со лозарите кои имаат тенденција оваа земја за идните генерации и да се знае од прва рака придобивките од нивната природна средина.Бидејќи со Природата Начин, секогаш можете да му верувате дека сте добивање на најдобри растенија на земјата има да понуди.Клинички Proven You може да се чувствува сигурен, знаејќи дека Umcka® (Pelargonium sidoides 1 X) се покажа како ефективна во клинички студии за ублажување на настинка симптоми, плус нос, грло и стегање на иритации.Го скратува Duration Umcka® (Pelargonium sidoides 1 X) не повеќе од само ублажување на настинка симптоми – тоа всушност брзини вашиот обновување, што значи дека може да се врати во живот побрзо.Го намалува Severity Pelargonium sidoides 1 X помага во намалување на тежината на вашата студено со ослободување на симптомите поврзани со настинка вклучувајќи конгестија, кашлица, болки во грлото и засипнатост, плус нос, грло и стегање на иритации.Вкоренети во History A член на здравец семејството, Umcka® (Pelargonium sidoides 1 X) корени веќе долго време се користи за ублажување на респираторни заболувања.Ние одиме директно до изворот, како пасишта на Јужна Африка, каде што Pelargonium sidoides 1 X корени се развива, и каде фармерите кои имаат тенденција оваа земја со генерации се знае од прва рака придобивките од нивната природна средина.Бидејќи со Природата Начин®, секогаш можете да му верувате дека сте добивање на најдобри растенија на земјата има да понуди.

Кон својствата

Производи во категоријата