Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
3/4 NPT ТЕШКИ Lubricator Oiler За Компримиран Воздух Подмачкување Пневматски Воздухот Алатки, Метален Сад Со Видливи пред Стакло, 225 PSI Max

3/4 NPT ТЕШКИ Lubricator Oiler За Компримиран Воздух Подмачкување Пневматски Воздухот Алатки, Метален Сад Со

DEN 707.76
 

Производот е достапен
Достапност

ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : 3/4" NPT МЕРКИ 1.050" НАДВОР ОД ТЕМАТА НА НАПЛАТКАТА ВО ИНЧИ. 3/4" NPT, Индустриски Одделение Тешки Lubricator / Oiler За Пневматски Воздухот Алатки На Компримиран Воздух Линии. 140 CFM Проток 3/4" Женски NPT Воздух Влезот на пристаништето X 3/4" Женски NPT Воздух Излезот порта, 5oz Метален Сад Ќе се Одржи на 5 Течност Унци На Воздухот Алатка Лубрикант. 250 Max Притисок На Влез, 225 Max Излез Притисок.Метален Сад Има Видливи Пред Стакло За Да Ја Видите Масло Нивоа На Прв Поглед.Можете Да Го Контролирате Количеството На Масло Проток Со Прилагодување На Вредноста Завртка На Врвот На Lubricator.Овој Модул Ги Вклучува Ѕид Монтирање Заградата За Лесна Инсталација, Работа И Инструкции За Инсталација Исто Така Вклучени.Речиси Сите Пневматски Алатки Се Изврши Подобро Кога Подмачкано Со Масло.Инјектирање На Нафтата Магла Во Воздухот-Крак Кој Овластувања Нив Постојано Може Да Се Натопи Вентили, Цилиндри И Воздух За Мотори За Правилно Функционирање И Долг Животен Век.

Кон својствата

Производи во категоријата