Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
112.5 KVA Енергија Дистрибуција - 480V да 208Y/120V 3PH - (3) 208Y/120V МИЛИ-C-22992 Класа L кутиите на двата краја

112.5 KVA Енергија Дистрибуција - 480V да 208Y/120V 3PH - (3) 208Y/120V МИЛИ-C-22992 Класа L кутиите на двата

DEN 249.60
 

Производот е достапен
Достапност

MPD-480-3 P-112.5 KVA-208.120-3 X100 A.МСП-3 W4 P.Направен во Тексас На Ларсон Електроника MPD-480-3 P-112.5 KVA-208.120-3 X100 A.МСП-3 W4 P енергија дистрибуција трафостаница претвора 480 V три фаза електрични струи во три фаза 208 Y/120 V.Овој модул обезбедува оператори способност за безбедно да се изнесе и дистрибуција на 480 V AC енергија од различни извори, вклучувајќи генератори и директна мрежа моќ. *Ве МОЛИМЕ ЗАБЕЛЕШКА : БИЛО БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ НУДИ НЕ се ОДНЕСУВААТ НА ЕНЕРГИЈА ДИСТРИБУЦИЈА ПАНЕЛИ ТРАНСФОРМАТОРИ ИЛИ ТРАФОСТАНИЦИ* Преносни Енергија Дистрибуција Намена и Користење На MPD-480-3 P-112.5 KVA-208.120-3 X100 A.МСП-3 W4 P преносни моќ дистрибутивниот систем дава оператори способност на власт на нивните 208 Y/120 V опрема од еден систем.На примарна страна на операторите се поврзете 480 volt со користење на 20` 6/4 SOOW кабелот со 63-amp 480 V pin/ракав кабелот капа.На секундарната страна на операторите се поврзете со три MS9055 C44412 S Класа L кутиите на двата краја за три фаза 208 Y/120 V опрема.Работа : 20` 6/4 SOOW кабелот со 63-amp 480 V pin/ракав кабелот капа носи 480 V три фаза моќ на NEMA 3Р 200-amp 600 V три фаза основно disconnect кој содржи три 175-amp време на одложување осигурувачи и поминува 480 V три фаза преку трансформатор.На NEMA 3Р 112.5 KVA трансформатор претвора 480 V три фаза моќ да 208 Y/120 V три фаза и поминува струја на секундарната страна.Секундарната страна на трансформатор гасови на NEMA 3Р 400-amp 208 Y/120 V три фаза средно MLO панел.Втората страна содржи три од 100-amp breakers заштита на три 208 Y/120 V MS9055 C44412 S Класа L кутиите на двата краја.Сите кутиите на двата краја се опремени со водоотпорна покрива.Заштитна Изградба : за Разлика од многу преносни енергија разводни кутии направени од пластика и користење на тенки мерач низок градус метали во нивната изградба на овој модул е дизајниран за сериозни употреба и ruggedly изградени да издржат бара услови и тешки индустриски апликации.Трансформатор и оптоварување собранието е монтиран на 3/16" дебела јаглероден челик монтажа платформа и товарот центар/дистрибуција.

Кон својствата

Производи во категоријата