Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Ryobi P118B 18V Батерија Полнач & (1) Ryobi P189 18V од 1,5 Ah Батерија Пакет

Ryobi P118B 18V Батерија Полнач & (1) Ryobi P189 18V од 1,5 Ah Батерија Пакет

DEN 429.60
 

Производот е достапен
Достапност

Не во мало пакување.Информации за батеријата и полначот само, алатка не се вклучени.Дел од ЕДЕН+ моќ алатка систем.P118-B конектор за Сите обвиненија ЕДЕН+ батерии во 60 минути или помалку.P191 батеријата пакет нуди 3.0 Ах на избледи-бесплатна енергија.На Ryobi P118-Б ЕДЕН+ Литиум+ полнач е конструиран за да се издаде полна, брзо полнење да се Ryobi 18 V батерии на хемискиот состав, вклучувајќи Ni Cd и Li-Ion.Во зависност од капацитетот на батеријата, оваа единица може да издаде бесплатно во 60 минути, овозможувајќи им на корисниците да ги сок нагоре и да се вратат на работа побрзо.На полначот може да се пофали dual-LED дисплеј за да се покаже на корисниците кога батеријата е наполнета и во енергија за штедење енергија, кога одржување задолжен се издава, кога батеријата се полни, кога батеријата Е дефектен, кога единицата е тестирање на батеријата, кога единица на моќност е за, и кога не полначот е искуство температура задоцнување.На батерија полнач напредна circuitry штити батеријата клетки, ги зголемува животниот век на батеријата, и conserves енергија.Вклучена е Ryobi P189 18 V ЕДЕН+ батеријата пакет.На Ryobi P189 18 V ЕДЕН+ батеријата пакет со литиум јонска состав ги заштитува клетките и ги зголемува животниот век на батеријата.Оваа батерија пакети многу енергија во компактно тело.Доставување 1.5 Ах на капацитетот на батеријата пак го подобрува ефикасноста и да се оптимизира runtime за да се подобри ефикасноста.Батеријата има 4-фаза статус на наполнетост на индикаторот за да го извести корисникот за останатите полнење на батеријата.На Ryobi P189 е на тешки батерија наменет особено за употреба со тешки-должност Ryobi 18 V алатки, како што се кружни пили (P508, P507), reciprocating пили (P517, P516, се продава одделно), влијание клучеви (P1830, P261, P260, се продава одделно), СДС вежби (P222, се продава одделно), чекан вежби (P214, P213, се продава одделно), други пили (P552, P523, P549, P531, P547, се продава одделно), како и други двор алатки (P1121, P1111, P2603, P3260, P755, P2810, P770, P750, P2660, P2210, P2030, P2080, P2180, се продава одделно).На Ryobi P118-Б полначот бара 120 V 60hz на внесување енергија и карактеристики на Северна Америка 2-prong приклучокот.

Кон својствата

Производи во категоријата