Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Кингстон 480GB A400 SATA 3 2.5 Внатрешна SSD SA400S37/480G - HDD Замена за да се Зголеми Ефикасноста

Кингстон 480GB A400 SATA 3 2.5 Внатрешна SSD SA400S37/480G - HDD Замена за да се Зголеми Ефикасноста

DEN 1319.76
 

Производот е достапен
Достапност

Вашиот Спасувачки План документи ќе и бидат испорачани до вас преку е-маил само на адресата поврзана со вашата сметка и може да се најде во вашата сметка на центарот во рамките на Купувачот/Продавачот Пораки.Ако вашиот диск ќе престане да работи, Спасување data recovery план ќе се обиде да се враќање на податоци од успеа диск и да го обнови податоците ќе бидат вратени на медиумите уред за складирање или преку безбедна cloud-базирани складирање на податоци.Опфаќа нова Цврста Состојба диск на било кој бренд кога купени во рок од 30 дена (потврда мора да бидат задржани за набавки не се на иста трансакција).Бесплатен превозот за во лабораторија на податоци за обновување; 24/7 онлајн случај статус следење.Ако вашите податоци не се обнови, ќе добиете вашите пари назад. .Брзо стартување, утовар и датотека трансфери.A400 има 7 millimeter форма фактор за да се вклопи во еден поширок спектар на системи.Тоа е идеален за потенок тетратки и во системи со ограничени достапен простор.Повеќе сигурен и издржлив од хард диск.Повеќе капацитети со простор за апликации или хард диск замена; Оперативен температура : 0°C-70°C Капацитет : 480 GB, Интерфејс : SATA Rev. 3.0 (6 Gb/s) со компатибилност наназад да SATA Rev. 2.0. 480 GB да 500 MB/s Читање и 450 MB/s Пишување.Неверојатна брзина плус тврда - Кингстон е A400 цврст-држава се вози драматично ја зголемува отвореноста на вашиот постоечки систем со неверојатна се подигне, утовар и пренос на датотека пати во споредба со механички хард дискови.Напојува со најновата Генерација контролер за читање и пишување брзина до 500 MB/s и 450 MB/s, ова SSD е 10x побрзо од традиционалните хард диск за повисоки перформанси, ултра-одговорно мулти-барањата и вкупниот побрзо систем.Исто така, повеќе сигурен и издржлив од хард диск, A400 е изграден со Флеш меморија.Нема подвижни делови, што го прави помалку веројатно да пропадне од механички хард диск.Тоа е, исто така, кулер и потивко, а неговата шок и вибрации отпор го прави идеален за лаптопи и други мобилни компјутерски уреди.A400 е достапна во повеќе капацитети од 120 GB-480 GB да ви ги даде сите простор ви треба за апликации, видео записи, фотографии и други важни документи.Можете исто така да го замени вашиот хард диск или помали SSD со диск доволно голем за да ги собере сите на вашите датотеки.Компатибилност наназад да SATA Rev. 2.0 (3 Gb/s).

Кон својствата

Производи во категоријата