Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
YANGENG Едноставна LED Таванот Светилка Креативни Круг 3 Боја Температури во Еден(3000k/4000k/6500k Таванот Светлина Акрил на Дрво Рамни Таванот Осветлување Таванот Декорациј

YANGENG Едноставна LED Таванот Светилка Креативни Круг 3 Боја Температури во Еден(3000k/4000k/6500k Таванот

DEN 2455.68
 

Производот е достапен
Достапност

►.Модерната ултра-тенок таванот светлина : едноставен LED таванот светлина, супер-светли таванот светлина не ќе одеднаш се деформира или влијаат на декоративен ефект.Површината на површината монтира на таванот светилка е мазен и нема изданија, која е многу погодна за разни декоративни стилови.Тоа е едноставен, стилски, елегантна и убава, и може да се користи за да ги красат различни сцени. ►.LED таванот светилка материјал : висок светлосен пренос акрилик абажур, униформа светлина трансмисија, анти-отсјај, лесен за чистење, дрвени светилка тело, јасно текстура, не е лесно да ' рѓа, издржливи. ►.Око за заштита дизајн : Оваа Флеш Качи на Таванот Светлина три-боја на светлина, П : Што е три-боја?A : Тоа може да емитираат светлина со три боја температури, контролирани од страна на обичните ѕид прекинувачи, првиот е бела, втората е жолта, а третиот е.Бела светлина, и жолто светло светла заедно (односно неутрална светлина), осветленост 5%-100% , температура на бојата 3000 K, 4500 K, 6500 K. ►.Економски и еколошки : вдлабнати светилки, нема потреба за дополнителни светилки.Излез светлината на нашиот 24 W LED таванот светилка е еквивалентно на традиционалните 200 W блескаво таванот светилка (еквивалентно на 90% заштеда на енергија).Светлината е мека и светла, и потрошувачката на енергија е пониска. ►.Лесен за инсталација : Ова таванот светлина го прави собранието брзо и лесно.Софтверскиот пакет ги вклучува сите инсталација на хардвер и детални упатства, без дополнителни собранието процес е потребно.Без приклучок, тоа мора да биде hardwired.Доаѓа со инсталацијата на завртки и инструкции за инсталација, ве молиме контактирајте со нас ако некој се водат за исчезнати.Име на производ : LED таванот светлина во близина на таванот, модерен минималистички вградени ceiling Lamp.Детали за производот : Користи : затворен осветлување, трпезарија, спална соба, дневна соба, трпезарија, хотел, бар, библиотека, проучување..Производот материјал : акрил+хардвер+wood Colour : сива, зелена, црна, бела, pinksize : Дијаметар од 30 cm/15.7 инчи, на висина 5 cm/1.9 инчи, моќ 18 W, 2300lm Diameter 40 cm/15.7 инчи, на висина 5 cm/1.9 инчи, моќ 24 W, 2810lm Diameter 50 cm/19.7 инчи, на висина 5 cm/1.9 инчи, моќ 36 W, 3180lm Regarding дали светилка е dimmable : dimmable (бела светлина, неутрална светлина, топла светлина)Префрлат преку ѕидот : еден притиснете, еден open Certification : CE, FCC, ROHS, 3 CVoltage : 110-240 VRecommended зрачењето област : 5-25 квадратни метри (во зависност од големината)пакетот содржи : 1 LED таванот светлина, 1 accessory About инсталација : Нашата светилки се инсталирани преку жици, не додатоци.Ве молиме купувачите по разбирање.по продажба на гаранција : 1. Ве молиме потврдете го големината и бојата пред купување.2. Ако не сте задоволни со нашата таванот светилка по купувањето, ве молиме контактирајте со нас преку email Contact нас, ние ќе ви даде задоволителен одговор во најкраток можен рок од 24 часа.

Кон својствата

Производи во категоријата