Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
24V 5A Количка Батерија Полнач Професионални Батерија Полнач Замена Додаток за Скутер Количка Електрична инвалидска Количка eBike Мотоцикл 110‑240V(ЕУ)

24V 5A Количка Батерија Полнач Професионални Батерија Полнач Замена Додаток за Скутер Количка Електрична инвалидска

DEN 2130.96
 

Производот е достапен
Достапност

На 24v 5a батерија полнач важи и за било електрична инвалидска количка или скутер користење на литиум‑железо батеријата 24 V систем, широко се користи.Со излез краток спој заштита функција, напојување нема да биде оштетен, дури и ако излез е краток circuited, и по излез краток спој е отстранет, снабдувањето со електрична енергија се уште може да го излез нормално.Мек старт функција, не можат да го издржат чести префрлување почнува без оштетување на напојување, и има добри топлина дисипација перформанси. 24 V 2 A Скутер Батерија Полнач усвојува добар материјал, стабилна структура, безбедно и еко‑пријателски, здрав и издржливи, сигурен и практичен за употреба.Прекрасна замена за стари или скршени еден, неопходен додаток за електрична инвалидска количка, лесно да се поврзете и да го користите.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Количка Батерија Полнач Материјал : ABS Напон : 110-240 V Излезен Напон : 24 V DC Струја : 5 A Како да го Користите : (1) ја Отстраните батеријата од оригиналниот уред. (2) Потврди дека кабелот за напојување, батерија мозок, а батеријата конектор се сите во една нормална и употребливи држава. (3) Потврди дека излезниот напон на полначот е компатибилен со напонот на поврзани батеријата. (4) Прво поврзете ја батеријата на конекторот на полначот, потоа да се поврзете на извор на енергија. (5) По утврдувањето дека на AC напон од штекерот е во согласност со напон избрани од страна на полнач, поврзете го кабелот за напојување за да го исклучите полначот и приклучок во штекерот.Општо земено, по кабелот за напојување е вклучен во, моќ индикатор (црвено светло) ќе светне да укажуваат на говорница. (6) Кога започнува полнењето, на статусот на полнење, индикаторот ќе се покаже портокалово светло кога полнењето, и тоа ќе се сврти кон зелено светло кога полнењето е завршено.Пакет Листа : 1 x Полнач 1 x Кабелот за Напојување 1 x Прирачник 2 x Осигурач.

Кон својствата

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Wheelchair Battery Charger
Material:
ABS
Voltage:
110-240V
Output Voltage:
24V DC
Current:
5A
How to Use:
(1) Remove the battery from the original device. :
(2) Confirm that the power cord, battery cord, and battery connector are all in a normal and usable state. :
(3) Confirm that the output voltage of the charger is compatible with the voltage of the connected battery. :
(4) First connect the battery to the connector on the charger, and then connect to the power source. :
(5) After confirming that the AC voltage of the socket is consistent with the voltage selected by the charger, connect the power cord to the charger and plug it into the socket. Generally speaking, after the power cord is plugged in, the power indicator (red light) will light up to indicate the boot. :
(6) When charging starts, the charging status indicator will show an orange light when charging, and it will turn to a green light when the charging is completed. :
Package List:
1 x Charger :
1 x Power Cord :
1 x Manual :
2 x Fuse :

Производи во категоријата