Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Robinair LD7 Премиум Ладилни Детектор на Истекување

Robinair LD7 Премиум Ладилни Детектор на Истекување

DEN 5039.76
 

Производот е достапен
Достапност

Патентирана 3 LED УВ светла со 395-415 nm бранова должина е оптимална за a/c боја флуоресценција.Режимот Sweep функција да се посочи течење извор со автоматска калибрација и ресетирање на амбиентниот.УВ бранова должина : 395-415 нанометри.Уникатен 120 x 160 полна боја графички LCD екран со корисник пријателски порака за грешка и екрани. 3 прилагодлива чувствителност нивоа, и 17 инчи сонда должина.Одговара тип : Универзална Одговара.На Robinair LD7 Премиум Ладилни Течење Детектор има нова боја графички приказ кој ја нагласува течење големини и во две единствени начини.Бар график режим покажува количеството на ладилни откриен во воздух и да ги менува боите како на сензорот се доближува до истекување.Понесете режим овозможува на корисникот за да го видите нивото на ладилни откриен во воздух преку линија графикон дека им помага на корисникот трага и назад точно да се дефинира точниот извор на течење.На LD7, исто така, користи коишто се слушаат алармот за предупредување техничари на ладилни течење, УВ LED светла за да се лоцира протекување користење на УВ боја и инспекциски светлина за пребарување во темно локации.На LD7 е компатибилен со повеќето најчесто користени refrigerants денес, вклучувајќи R-134a и 1234yf, и е опремен со стабилна, долг живот сензорот кој ќе трае до 10 години.Користи 4 АА батерии, вклучени.

Кон својствата

Производи во категоријата