Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Сензор за Светло Вклучите Инфраред ПИР Вклучите Инфраред Сензор Човечкото Тело Инфраред Сензор Ултра-Тенки Црни Префрлате

Сензор за Светло Вклучите Инфраред ПИР Вклучите Инфраред Сензор Човечкото Тело Инфраред Сензор Ултра-Тенки Црни

DEN 1096.80
 

Производот е достапен
Достапност

USB порта направи ПИР Инфрацрвениот Детектор на Движење лесен и едноставен за мирување.Напојување преку мобилен телефон, полнење банка или други уреди со USB порта, Излезниот напон е еднаков на влезен напон, ниска потрошувачка на енергија.Инфрацрвен Сензор Switch можат да работат во текот на целиот ден се избере сонцето локација.Тоа работи само во текот на ноќта го изберат месечината локација.Препорачливо е дека сензор за инсталација висина е околу 1.8 м - 2.5 m / 5.9 - 9.2 ft.На ПИР Инфраред Сензор за Движење функција предизвикани од движење, можете да го користите овој мал сензор за движење се префрлите на контрола на осветлување на коридорите, тоалети, подруми, магацини, гаражи и други места, автоматски вентилација на издувните вентилатори и автоматска контрола на други електрични апарати.Светлината Вклучите Инфраред ПИР може да ја прилагодите чувствителноста, доцнењето (5+/-2 втор - 4+/-1 мин), светлина осветлување (2-2000lux), одберете ја соодветната параметри според конкретната ситуација.Главата на ПИР Сензор Префрлување може да се ротираат за 180° може да се прилагоди агол за да се постигне најдобри државата лесно.Прилагодливи доцнењето, фабрика поставување 15 S, можете да ја прилагодите помеѓу 2-360 секунди.Температурна компензација : единствена температурна компензација чип го намалува влијанието на температурата врз сетилните далечина.Description PIR сензор за движење е sutiable за безбедност осветлување во текот на ноќта.Сензор За Движење Опсег.Сензор за движење може да се открие 180 степени агол опсег и нагоре за да 8m / 26.2 метри оддалеченост.Тоа е совршен за употреба во домот, градината или на работното место, се заштитите од опасноста.Features Light вклучите инфраред ПИР -Боја : Црна.-Материјал : ABS.-Големина : 3.15x1.77x2.17inch.Апликации : Коридори, тоалети, подруми, магацини, гаражи и други места.Пакет Including1 * Инфрацрвена ПИР Светлина Switch.

Кон својствата

Производи во категоријата