Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
AC85‑250V Микробранова Префрлете се на Сензор на TDL‑1918 5.8 GHz Радар Индукција Опрема за Контрола

AC85‑250V Микробранова Префрлете се на Сензор на TDL‑1918 5.8 GHz Радар Индукција Опрема за Контрола

DEN 328.56
 

Производот е достапен
Достапност

Автоматско препознавање : На прекинувачот автоматски сензор го препознава интензитетот на амбиентална светлина.Кога светлосните услови се поставени и има луѓе, светлината ќе светне, во спротивно не ќе светне.Анти-мешање : Го прекинувачот за светло има силна анти-мешање способност, донесува 5.8 GHz оперативни фреквенција, не е под влијание од надворешни природни фактори, и да има стабилен и сигурен перформанси.Smart одговор : switch сензорот има паметен одговор, кој може точно да ги идентификува движење на биолошката и не-биолошки тела за да се минимизира misoperation стапка.Интелигентни : Кога човечкото тело остава сетилните област, на сензорот почнува да се пресмета задоцнување, задоцнувањето е над, сензор прекинувачот е автоматски исклучен, и товарот опрема ќе престане да работи.Карактеристики : switch сензор користи 4 P терминали и DIP прекинувачи, товарот е 10 A, и на работниот напон е 85 V-250 VAC.Спецификација : Предмет Тип : Микробранова Switch Сензор Производ Материјал : ПВЦ Индукција Принцип : Микробранова радар индукција Производ Модел : TDL-1918 Работен Напон : AC85-250 V Режим на Потрошувачка на Енергија : 0.07 W Пренесување на Моќ :

Кон својствата

Item Type:
Microwave Switch Sensor 
Product Material:
PVC
Induction Principle:
Microwave radar induction
Product Model:
TDL-1918
Working Voltage:
AC85-250V
Standby Power Consumption:
0.07W
Transmitting Power:
Working Frequency:
5.8GHz
Induction Distance:
Approx. 2 ~ 16meter / 6.6 ~ 52.5ft (adjustable)
Working Delay:
8 seconds to 30 minutes adjustable
Light Control Illuminance:
5-500LX adjustable
Load Power:
800W (resistive load) 200W (capacitive load)
Size:
Approx. 41mm / 1.6in
39mm / 1.5in :
90mm / 3.5in  :
Package List:
1 x Switch Sensor  :
1 Package Accessories(4 parts)  :

Производи во категоријата