Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
XUXUWA Machifit GW12GA-22 DC 12V 22rpm Црв Опрема Мотор Опрема Кутија Реверзибилна Електричен Мотор Брзина Reducers

XUXUWA Machifit GW12GA-22 DC 12V 22rpm Црв Опрема Мотор Опрема Кутија Реверзибилна Електричен Мотор Брзина Reducers

DEN 1233.60
 

Производот е достапен
Достапност

Овој тип е минијатурна DC црв опрема мотор, реверзибилна, променлива и авто-заклучување.Со авто-заклучување на функцијата, на излез окно не може да се ротира од страна на одредени сила кога исклучување.Менувачот излез вратило и моторни вратило се 90 степени, тоа е широко се користат во разни на случаи за кои е потребна посебна инсталирате големина.Според овие карактеристики, црв опрема мотори се користат во прозорците и вратите отворање и електрични апарати за домаќинство, автомобил модел, брод модел.Добредојдовте на покровители, ве молиме да бидат сигурни да се избере производи.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Добредојдовте на покровители, ве молиме да бидат сигурни да се избере производи.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Опис : Machifit GW12 GA-22 DC 12 V 22rpm Црв Опрема Мотор Опрема Кутија Реверзибилна Електрични Motor Specification : Модел GW12 GA-22 Voltage DC 12 VSpeed 22rpm Rated брзина 17rpm Rated вртежен момент за 0,6 kg.cm Rated тековната 0.18 ASize 36x10x17mm Shaft дијаметар 3mm Features : Овој тип е минијатурна DC црв опрема мотор, реверзибилна, променлива и авто-заклучување.Со авто-заклучување на функцијата, на излез окно не може да се ротира од страна на одредени сила кога исклучување.Менувачот излез вратило и моторни вратило се 90 степени, тоа е широко се користат во разни на случаи за кои е потребна посебна инсталирате големина.Според овие карактеристики, црв опрема мотори се користат во прозорците и вратите отворање и електрични апарати за домаќинство, автомобил модел, брод модел,робот модел, DIY мотор, Индустрија апликација, куќа апликација, насловна автоматизација, мини крик и други прилики.Пакет се Вклучени : 1 x GW12 GA-22 Црв Опрема Мотор.

Кон својствата

Model GW12GA-22 :
Voltage DC 12V :
Speed 22rpm :
Rated speed 17rpm :
Rated torque 0.6kg.cm :
Rated current 0.18A :
Size 36x10x17mm :
Shaft diameter 3mm :
Features:
This type is a miniature DC worm gear motor, reversible, variable and self-lock. :
With self-locking function, the output shaft can't be rotated by certain force when switching off. :
Gearbox output shaft and motor shaft are 90 degrees, it's widely used in various of occasions that require special install size. :
According to these characteristics, worm gear motors are widely used in windows and doors opening and household electrical appliances, car model, boat model, :
robot model, DIY engine, Industry application, house application, home automation, mini winch and other occasions. :
Package Included:
1 x GW12GA-22 Worm Gear Motor :

Производи во категоријата