Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
YANGENG Модерна Едноставност LED Oblate Таванот Светлина Креативни Вградени Инсталација Таванот Светилка Ултра-Тенок 1.9 Инчен Три-Боја Затемнување Тела Дрвена Таваница Д?

YANGENG Модерна Едноставност LED Oblate Таванот Светлина Креативни Вградени Инсталација Таванот Светилка Ултра-Тенок

DEN 914.40
 

Производот е достапен
Достапност

►.Модерната ултра-тенок таванот светлина : едноставен LED таванот светлина, супер-светли таванот светлина не ќе одеднаш се деформира или влијаат на декоративен ефект.Површината на површината монтира на таванот светилка е мазен и нема изданија, која е многу погодна за разни декоративни стилови.Тоа е едноставен, стилски, елегантна и убава, и може да се користи за да ги красат различни сцени. ►.LED таванот светилка материјал : висок квалитет на гума дрво цврсто дрво, цврста текстура, трајни и здрав сјај, домот дрво боја, висок квалитет на боја светилка тело, со користење на високо-квалитетни железо за да се направи светилка тело, боја процес, повеќе полирање процеси, долгорочна употреба. ►.Око за заштита дизајн : Оваа Флеш Качи на Таванот Светлина три-боја на светлина, П : Што е три-боја?A : Тоа може да емитираат светлина со три боја температури, контролирани од страна на обичните ѕид прекинувачи, првиот е бела, втората е жолта, а третиот е.Бела светлина, и жолто светло светла заедно (односно неутрална светлина), осветленост 5%-100% , температура на бојата 3000 K, 4500 K, 6500 K. ►.Економски и еколошки : вдлабнати светилки, нема потреба за дополнителни светилки.Излез светлината на нашиот 24 W LED таванот светилка е еквивалентно на традиционалните 200 W блескаво таванот светилка (еквивалентно на 90% заштеда на енергија).Светлината е мека и светла, и потрошувачката на енергија е пониска. ►.Лесен за инсталација : Ова таванот светлина го прави собранието брзо и лесно.Софтверскиот пакет ги вклучува сите инсталација на хардвер и детални упатства, без дополнителни собранието процес е потребно.Без приклучок, тоа мора да биде hardwired.Доаѓа со инсталацијата на завртки и инструкции за инсталација, ве молиме контактирајте со нас ако некој се водат за исчезнати.Име на производ : LED таванот светлина во близина на таванот, модерен минималистички вградени ceiling Lamp.Детали за производот : Користи : затворен осветлување, трпезарија, спална соба, дневна соба, трпезарија, хотел, бар, библиотека, проучување..Производот материјал : акрил+хардвер+woodcolor : сива димензии : Дијаметар од 40 cm/15.7 инчи, на висина 5 cm/1.9 инчи, моќ 24 W, 2810lm Diameter 50 cm/19.7 инчи, на висина 5 cm/1.9 инчи, моќ 36 W, 3180lm Regarding дали светилка е dimmable : dimmable (бела светлина, неутрална светлина, топла светлина)Преку ѕиден прекинувач : еден притиснете едно да open Certification : CE, FCC, ROHS, 3 CVoltage : 110-240 VRecommended зрачењето област : 5-25 квадратни метри (во зависност од големината)пакетот содржи : 1 LED таванот светлина, 1 accessory About инсталација : Нашата светилки се инсталирани преку жици, не додатоци.Ве молиме купувачите по разбирање.по продажба на гаранција : 1. Ве молиме потврдете го големината и бојата пред купување.2. Ако не сте задоволни со нашата таванот светилка по купувањето, ве молиме контактирајте со нас преку email Contact нас, ние ќе ви даде задоволителен одговор во најкраток можен рок од 24 часа.

Кон својствата

Производи во категоријата