Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
112.5 KVA Енергија Дистрибуција - 208V да 415Y/240V 3PH - Camlock Влезови - (1) IEC 60309 Receptacle

112.5 KVA Енергија Дистрибуција - 208V да 415Y/240V 3PH - Camlock Влезови - (1) IEC 60309 Receptacle

DEN 5885.04
 

Производот е достапен
Достапност

MPD-208 V-112.5 KVA-415 Y.240-125 A.CMLK.Направен во Тексас На Ларсон Електроника MPD-208 V-112.5 KVA-415 Y.240-125 A.CMLK енергија дистрибуција трафостаница претвора 208 V AC три фаза електрични струи во 415 Y/240 V AC.Овој модул обезбедува оператори способност за безбедно да се изнесе и дистрибуција на 208 V AC енергија од различни извори, вклучувајќи генератори и директна мрежа моќ. *Ве МОЛИМЕ ЗАБЕЛЕШКА : БИЛО БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ НУДИ НЕ се ОДНЕСУВААТ НА ЕНЕРГИЈА ДИСТРИБУЦИЈА ПАНЕЛИ ТРАНСФОРМАТОРИ ИЛИ ТРАФОСТАНИЦИ* Преносни Енергија Дистрибуција Цел и Use The MPD-208 V-112.5 KVA-415 Y.240-125 A.CMLK преносни моќ дистрибутивниот систем дава оператори способност на власт на нивните 415 Y/240 V опрема од еден систем.На примарна страна на операторите се поврзете 208 volt линија-во власта преку еден сет на женски кам-заклучување на влезови (црна, црвена и сина).Машки кам-заклучување на земјата (зелена) исто така е достапен на примарната страна.На секундарната страна на операторите се поврзете со еден IEC 60309 pin/ракав receptacle за 415 Y/240 V опрема.Работа : на Еден сет на 400-amp 600 V женски кам-заклучување на влезови (црна, црвена и сина) носи 208 V моќ на NEMA 3Р 400-amp 600 V три фаза основно disconnect кој содржи три 400-amp време на одложување осигурувачи заштитата на 112.5 KVA трансформатор и поминува 208 V три фаза преку трансформатор.На NEMA 3Р 112.5 KVA трансформатор претвора 208 V три фаза моќ да 415 Y/240 V и поминува тековната средните панел.Секундарната страна на трансформатор гасови на NEMA 3Р 200-amp 600 V disconnect.Ова средно disconnect содржи три 125-amp време на одложување осигурувачи заштитата на еден 125-amp IEC 60309 pin/sleve receptacle за 415 Y/240 V опрема.Сите кутиите на двата краја се заштитени со водоотпорна покрива.Заштитна Изградба : за Разлика од многу преносни енергија разводни кутии направени од пластика и користење на тенки мерач низок градус метали во нивната изградба на овој модул е дизајниран за сериозни употреба и ruggedly изградени да издржат бара услови и тешки индустриски апликации.Трансформатор и оптоварување собранието е монтиран на 3/.

Кон својствата

Производи во категоријата