Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
HTV преносот на Топлината Винил 12х5' Roll за Cricut & Силуета Камео,Железо На Винил Лесно да се Намали & Плевел, Леплива ПВЦ Топлина Притиснете Винил за DIY Дизајн Маици,Бели

HTV преносот на Топлината Винил 12х5' Roll за Cricut & Силуета Камео,Железо На Винил Лесно да се Намали & Плевел,

DEN 191.76
 

Производот е достапен
Достапност

【Премиум Квалитет】 : Jaspaper трајни железо на винил е помазна и помека.Боите на htv винил ролни се јасна и светла, правење на вашиот облека стане чувство на убавина.Убав цена и одличен квалитет.Само обидете се тоа!. 【Леплива Назад】 : јасна поддршка на нашите железо на винил е леплива.Ако детали не успее да плевел, тоа може да биде повторно поставено да се задржи интегритетот на вашиот дизајн. 【Лесно Изработката】 : Лепливи притисок чувствителни превозникот прави Jaspaper преносот на топлината винил полесно да се НАМАЛИ, ПЛЕВЕЛ и ТРАНСФЕР, сакаше од страна на креаторите како и почетници. 【Висока Флексибилност】 : Нашата еко-пријателски htv винил имаат висока затегнувачка цврстина, тоа нема да избледи, кора или попуштат дури и по повтори мие. 【Користи Широко】 : На преносот на топлината винил е компатибилен со Занает Секачи, Силуета Камео и други хоби употреба.12 инчен ширина железо на винил е погодна за сите типови на сечење влошки.Огледало на сликата, и намалување на преносот на топлината винил во обратна насока.Плевел и отстрани непотребно е винил околу вашата слика.Загрејте каде шема е потребно на облека.Железо на htv винил во 300-320° F,10-15sec.Почекајте секунди за да целосно да се излади, а потоа излупете исклучување на транспарентен заштитна фолија.DIY со вашето семејство и пријатели може да ја зајакне вашата врска и да се направи многу на забава.Нашите железо на винил исто така е најдобар избор за различни годишнината рака занаети, како роденден и Божиќ.Jaspaper преносот на топлината винил за cricut е идеален за видови на персоналните прилагодување.Огледало на сликата, и намалување на преносот на топлината винил во обратна насока .Плевел и отстрани непотребно е винил околу вашата слика.Загрејте каде шема е потребно на облека.Железо на htv винил во 300-320° F,10-15sec.Почекајте секунди за да целосно да се излади, а потоа излупете исклучување на транспарентен заштитна фолија.

Кон својствата

Производи во категоријата