Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Coverking Сопствен Автомобил Покритие за Одберете Fisker Карма Модели - Stormproof Солидна (Сина)

Coverking Сопствен Автомобил Покритие за Одберете Fisker Карма Модели - Stormproof Солидна (Сина)

DEN 959.04
 

Производот е достапен
Достапност

Coverking сопствени возила опфаќа се дизајнирани и намалување на софистицирани CAD/CAM системи, кои Coverking пионер во повеќе од дваесет години.НЕ се потпираат soley на elasticized дното на поклопецот во високо-правец.Имајќи ги покрие чисти ќе се обезбеди години на оптимална заштита.Бидејќи Coverking има тим на инженери за да се одреди точната материјал состав и градба, не е во можност да ги задоволат строгите материјал тест барањата поставени од страна на светските водечки производители на возила.Не само тоа, туку тоа е по природа водоотпорен - не премази или laminates - па дури и по 2-3 години, тоа repels вода како добри како нови.Произведени со користење на уникатни двојно-крои и восок тема технологија, како и најмали чини можно да се намали и да се обезбеди протекување на поголема издржливост.Проверете со вашиот сликар или тело продавница за препорачува лек време.Ве молиме да го користите grommets да се обезбеди покритие во екстремни услови.Опис на производот СОПСТВЕНИ ВОЗИЛА ПОКРИЕ STORMPROOF (TM) СИНА КЛАСА 4 Stormproof по природа е водоотпорен - без облога или laminates додаде - па дури и по 2-3 години, тоа repels вода како добри како new Inherently водоотпорен Отворено Заштита Coverking е топ-of-the-линија отворено автомобил покритие fabrici е издржлив, перат, дише, лесен, тенок, и нема да ја изгребат вашето возило.Покрај тоа нуди голема заштита на вашиот заврши, возилото ги опфаќа исто така и заштита на возило внатрешни работи од исчезнува, блок љубопитните очи од гледање на она што е внатре во автомобил (и дејствува како кражба на одвраќање) и помогне на животната средина преку намалување на потребата за автомобил за перење.Чистење на вашиот поклопецот е едноставно.Шевовите се инхерентно на најслабата област на било пораби производ, па Coverking, исто така, се совпаѓа и двојно бода сите шевовите со тешки, восок-обложена тема.Овој слој од мраз мора да бидат одмрзнати пред отстранување.НЕ го покривајте возило со конвертибилна врвот надолу, windows или сонцето покривот отворен, или Т-блузи отстранети.НЕ користете маска додека trailering возило.Истурете топла вода во текот на маска за да се забрза одмрзнување.Направени од мека микро-влакна ткаенини, материјалот е високо дише и лесни уште отпорни на вода, што го прави идеален за внатрешна или надворешна употреба.Тие податоци потоа се користи за да се создаде еден свет-класа покрие со најмали шевовите е можно.Нечистотија и прашина од двете страни на поклопецот може да се деградира и неговата способност да се одвратат влага.Не-нула, заштитени grommets работа со заклучување и кабел за да се спречи кражба и понатаму да се обезбеди покритие.Супериорен Материјал Stormproof беше развиена од страна на Coverking е заштита на возилото експерти и инженери.Обезбедува исклучителна заштита од штетните UV зраци и екстремни временски услови, како што се поројниот дожд и снег и ткаенини се лекува и необложени, па тоа нема да избледи и после години на интензивно изложување на сонце.Вашата маска е направена за цел според вашето возило и спецификации, и брзо се превезува до вашата врата.

Кон својствата

Производи во категоријата