Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
XUXUWA Намалување Опрема Мотор, DC24V 15W Висока Torsion Постојан Магнет Прилагодливи го Оценувате DC Намалување Г.С./CCW Опрема Моторни Компатибилен со Автоматски Машини за Па?

XUXUWA Намалување Опрема Мотор, DC24V 15W Висока Torsion Постојан Магнет Прилагодливи го Оценувате DC Намалување

DEN 763.20
 

Производот е достапен
Достапност

Поддршка на стрелките на часовникот и обратно од стрелките на ротација.Користење на чист бакар серпентина Компатибилен со непречено водење и долг животен век.Метал опрема со добра отпорност на абење може да обезбеди големи пренос tortion.Менувачот мотор е специфичен вид на електричен мотор, кој е дизајниран да се произведуваат високо torsion.Добредојдовте на покровители, ве молиме да бидат сигурни да се избере производи.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Добредојдовте на покровители, ве молиме да бидат сигурни да се избере производи.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Карактеристики : опрема мотор е специфичен вид на електричен мотор, кој е дизајниран да се произведуваат високо torsion.Поддршка на стрелките на часовникот и обратно од стрелките на ротација.Користење на чист бакар серпентина Компатибилен со непречено водење и долг животен век.Метал опрема со добра отпорност на абење може да обезбеди големи пренос torsion.Широко применливи Компатибилен со автоматски машини, мал обем собранието линија, прехранбената машини, пакување, машини и повеќе.Спецификација : Модел : XD2 D15-24 GN-32 SVoltage : 24 VPower : 15 WMotor не-оптоварување го оценувате : 3200 RPMMotor не-оптоварување тековната : 0.5 AMotor оптоварување го оценувате : 3000 RPMMotor оптоварување тековната : 1.0 ATorsion : 0.5 кг.cm Insulation класа : Класа BMotor големина : 60*60*130mm / 2.4*2.4*5.1 in Output вратило големина : 8*27mm / 0.3*1.1 in Output вратило го оценувате(Опционално) : Намалување на односот на 3, 1067 RPMReduction сооднос 5, 640 RPMReduction сооднос 7.5, 430 RPMReduction сооднос 10, 320 RPMReduction сооднос 12.5, 260 RPMReduction сооднос 15, 210 RPMReduction сооднос 18, 180 RPMReduction сооднос 20, 160 RPMReduction сооднос 25, 130 RPMReduction сооднос 30, 110 RPMReduction сооднос 36, 90 RPMReduction сооднос 50, 65 RPMReduction сооднос 60, 50 RPMReduction сооднос 75, 40 RPMReduction сооднос 100, 30 RPMReduction коефициент 150, 20 RPMReduction сооднос 180, 17 RPMReduction односот 200, 16 RPMPackagelist : 1 x Опрема Мотор.

Кон својствата

Model:
XD2D15-24GN-32S
Voltage:
24V
Power:
15W
Motor no-load rate:
3200RPM
Motor no-load current:
0.5A
Motor load rate:
3000RPM
Motor load current:
1.0A
Torsion:
0.5 kg.cm
Insulation class:
Class B
Motor size:
60*60*130mm / 2.4*2.4*5.1in
Output shaft size:
8*27mm / 0.3*1.1in
Output shaft rate( :
Optional :
Reduction ratio 3, 1067RPM :
Reduction ratio 5, 640RPM :
Reduction ratio 7.5, 430RPM :
Reduction ratio 10, 320RPM :
Reduction ratio 12.5, 260RPM :
Reduction ratio 15, 210RPM :
Reduction ratio 18, 180RPM :
Reduction ratio 20, 160RPM :
Reduction ratio 25, 130RPM :
Reduction ratio 30, 110RPM :
Reduction ratio 36, 90RPM :
Reduction ratio 50, 65RPM :
Reduction ratio 60, 50RPM :
Reduction ratio 75, 40RPM :
Reduction ratio 100, 30RPM :
Reduction ratio 150, 20RPM :
Reduction ratio 180, 17RPM :
Reduction ratio 200, 16RPM :
Package :
1 x Gear Motor :

Производи во категоријата