Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Tintnut Пламен HTV Горење Железо-На Топлина-Transfer-Винил-12x10 инчен 6 Лист Оган Винил DIY Т-Маици, Капи, Облека за Cricut Силуета Камео

Tintnut Пламен HTV Горење Железо-На Топлина-Transfer-Винил-12x10 инчен 6 Лист Оган Винил DIY Т-Маици, Капи,

DEN 263.76
 

Производот е достапен
Достапност

【ШАРЕНИ т се држи добро за вашиот сечење мат.Некои Совети : . 1. Температурата погодени од различен материјал за да на железо, pls се прилагоди малку соодветно. 2. Треба да притиснете на Железо цврсто кога преносот на топлината,воопшто не се движат на железо и назад. 3. Топли излупете внимателно, за да одмрзнете и притиснете со сила за долго време, ако случајно не се целосно пренесени. 4. Првото перење 24 часа пред, внатре кон надвор, сушење на ниска топлина, воопшто не кајгана.Топлина притиснете машина Настава : .Температура – 284℉/140℃.Време – 20 секунди.Притисок 3 ~ 5 кг.Дома железо Настава : .Температура – 284℉/140℃.Време – 20 секунди.Притисок 3 ~ 5 kg (Притиснете со вашата тежина).Ве молиме почекајте најмалку 24 часа пред првото перење, чистење со ладна вода, Машина перат, Не ја Собори Сува.

Кон својствата

Производи во категоријата