Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Seagate IronWolf Про 18TB NAS Внатрешен Хард Диск HDD – 3.5 Инчен SATA 6Gb/s 7200 ВРТЕЖИ во минута 256MB Кеш за RAID Network Attached Storage, Податоци за Наплата на Услуги – Фрустрација Слободни Пакува

Seagate IronWolf Про 18TB NAS Внатрешен Хард Диск HDD – 3.5 Инчен SATA 6Gb/s 7200 ВРТЕЖИ во минута 256MB Кеш

DEN 13176.00
 

Производот е достапен
Достапност

Вашиот Спасувачки План документи ќе и бидат испорачани до вас преку е-маил само на адресата поврзана со вашата сметка и може да се најде во вашата сметка на центарот во рамките на Купувачот/Продавачот Пораки.Ако вашиот диск ќе престане да работи, Спасување data recovery план ќе се обиде да се враќање на податоци од успеа диск и да го обнови податоците ќе бидат вратени на медиумите уред за складирање или преку безбедна cloud-базирани складирање на податоци.Опфаќа новиот сингл-диск гола (внатрешни) дискови на било кој бренд кога купени во рок од 30 дена (потврда мора да бидат задржани за набавки не се на иста трансакција).Бесплатен превозот за во лабораторија на податоци за обновување; 24/7 онлајн случај статус следење.Ако вашите податоци не се обнови, ќе добиете вашите пари назад. .Agile Array : ЦМР HDD со Agile Array—NAS-оптимизиран фирмверот обезбедување исклучителни РАЦИЈА сигурност и NAS компатибилност за време на најтешкиот на workloads.RV Ублажување : Уживајте во согласност перформанси со вграден-во ротациона вибрации сензори обезбедување на сигурен простор за NAS со мало задоцнување или надолу време.Највисоки Перформанси : Лесно се справи со тешки workloads во мулти-кориснички NAS средини. 300 TB/Година Корисник обем на работа го Оценувате : Always on, 300 TB/година корисник обем на работа го оценувате со 24x7 пристапност дава мир на умот, додека поддршката на најтешкиот од мулти-корисник workloads.Гаранција : за Пет години ограничена производ гаранција за заштита план и три годишно Спасување Податоци за Обновување на Услуги вклучени.Искористување на моќта на Iron Wolf Про 18 TB HDDs, оптимизиран за NAS, нуди брза перформанси, висока обемот на работа, и ненадмината капацитет за поддршка на вашите SMB.Изграден тешки и секогаш подготвен—со конвенционалните магнетни снимање технологија (ЦМР) да ги чува и да ги заштити од клучно значење податоци и Agile Array фирмверот за исклучителни РАЦИЈА сигурност и NAS компатибилност—мир на умот е твое, дури и за време на најтешкиот workloads.Да управувате со сите ваши резерви, и стриминг медиа потреби.Се справи со заеднички проекти и workloads.Iron Wolf дискови помогне да дефинира бизнис еластичност и континуитет со Iron Wolf Здравствен Менаџмент.

Кон својствата

Производи во категоријата